ראש מועצת גוש עציון: הרצוג משתמש בנו

ראש מועצת גוש עציון, דוידי פרל, דוחה את הכרזתו של הרצוג על תמיכה בסיפוח גוש עציון, "הוא מנסה לסמא את עיננו".

בני טוקר , כ"א באדר תשע"ה

דוידי פרל
דוידי פרל
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

דוידי פרל

ראש מועצת גוש עציון, דוידי פרל, תוקף בראיון לערוץ 7 את דבריו של יו"ר המחנה הציוני, בוז'י הרצוג, שהביע אתמול תמיכה בסיפוח גוש עציון לישראל.

"ככל הנראה הרצוג חושב ככה להטות את הכף, באמצעות מתיישבי גוש עציון ואחרים שאוהבים את הגוש, הוא מנסה לסמא את עיננו. הטיעון הביטחוני שייך גם לחברון ושומרון, ראינו מה קרה בגוש קטיף", אומר פרל.

לדבריו מדובר בהצעה אומללה, "זה לא רק שיקולי בטחון, יש כאן אמירה אידיאולוגית על כל ארץ ישראל כולה. הדברים של הרצוג לא מרגיעים אותי. אני לא אמור לדאוג רק לתושבי גוש עציון, אלא לכל עם ישראל. סיפוח גוש עציון בתוך מדינת ישראל זה פתרון אומלל שלא נכון אידיאולוגית. הוא פתר לנו את הבעיה של גוש עציון, אבל גוש עציון זה חלק קטן מיו"ש. הפתרון השלם והערכים שאנחנו מאמינים בהם, זה כל יו"ש, הוא נתן סוכרייה קטנה וככה הוא מנסה לסמא את עיננו".

פרל מודאג מהעוצמות של מחנה השמאל, "לצערי רואים הסתערות קשה מאוד נגד הליכוד ונגד הימין, מנסים בכל הכוח שנתניהו לא יהיה ראש ממשלה. כל כלי התקשורת מגויסים לכך, כולל גורמים מחוץ לישראל, עמותות עם ממון רב".

"הם מרגישים שהעסק נשמט להם מהידיים והם מנסים לעשות מאמץ אדיר. חייבים לעבוד קשה כדי להביא כמה שיותר אנשים שיצביעו ולהעלות את אחוז ההצבעה בקרב הימין. אם תהיה ממשלת שמאל או אחדות מדינת ישראל תלך למקומות מסוכנים", טוען פרל.