מה חושב הרב מאזוז על הרב עובדיה זצ"ל

סרטון חדש מרכז אמירותיו של הרב מאזוז על דמותו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל בתגובה להאשמות כאילו ב'כסא רחמים' מבקשים להשכיח את תורתו.

שמעון כהן , כ"א באדר תשע"ה

הרב מאיר מאזוז
הרב מאיר מאזוז
צילום: מוזיאון גוש קטיף

במענה לדבריו של הראשון לציון, הרב יצחק יוסף, שתקף את ישיבת 'כסא רחמים' כשאמר ש"יש כאלה בבני ברק שרוצים לעקור את המורשת של הרב" ואף שבימיו האחרונים המתינו לפטירתו על מנת לרשת את כסאו הרוחני וההלכתי, יוצא בימים אלה לאור סרטון המכנס כמה ציטטות מדבריו של הרב מאיר מאזוז, ראש ישיבת 'כסא רחמים' על פועלו ודמותו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל וממנו עולה תמונה שונה בתכלית.

כזכור, בתנועת ש"ס נעשה שימוש נרחב בדבריו של הרב יוסף אודות אותה ישיבה בבני ברק המבקשת להשכיח את תורת הרב עובדיה יוסף כחלק מהקמפיין נגד הרב מאזוז ואנשיו. הרב יוסף נשמע אומר בדרשה שנשא כי באותה ישיבה "מחברים ספרים על ימין ועל שמאל, מוציאים כל מיני ירחונים כל חודש, כל זה לא נועד אלא כדי לגדל את שמם ולהוריד את הפסקים של מרן. זה המצב היום. יש מלחמה כזו להשכיח את תורתו של מרן, יש מלחמה חס ושלום לעקור את הדרך של מרן, את הפסיקה של מרן. במשך שנים הייתה להם קנאה".

הרב יוסף סיפר כיצד בעוד המשפחה יושבת שבעה על פטירת הרב עובדיה יוסף ועם ישראל מצוי בצער "עומדים בישיבת 'כסא רחמים' ואומר שם מי שאומר מה כתוב במודעות 'יתומים היינו ואין אב'? למה אנחנו יתומים? אנחנו לא יתומים. תבואו תראו בכסא רחמים כמה גדולי תורה יש. אנחנו לא יתומים'. בתוך השבעה על מרן. כשעם ישראל נמצא בצער. הם חיכו, חיכו שמרן ייפטר כדי לתפוס את ההנהגה ולהראות אנחנו המנהיגים של הציבור הספרדי".

בסרטון המופץ כעת נראה הרב מאזוז כשהוא מסביר את תחושת היתמות הגדולה שהציבור חש עם פטירתו של הרב עובדיה יוסף "השאיר אותנו באוויר", מסביר את חשיבות הלימוד בספריו "האדם הגדול בענקים, כל משפט, כל מאמר כל ששיחה לומדים ממנה משהו", כל ואת היותו עדיין חי ומורה הוראה והלכה דרך עשרות ספריו הכתובים באופן בו ניתן לחוש כיצד הוא עצמו פוסק מתוך נעימות ומתיקות "כשהרב היה מדבר הייתה מתיקות של גן עדן. יש הרבה מה ללמוד. מי יכול לעשות את מה שעשה, אפילו במשך מאות שנים? תלמדו את הספרים שלו בעיון, תדייקו בהם".

"אין דבר כזה הרב הלך למנוחות. הוא לא ינוח לעולם. כמו שאומרים על הרמב"ם שמעולם אין לו דקה אחת של מנוחה. מדוע? שאין פינה בעולם שלא לומדים אותו... אותו דבר הרב עליו השלום, שפתיו דובבות. לומדים ומתעמקים. אשריי אני שזכיתי לחיות בדור של הרב עובדיה יוסף".