"לא בטוחה שהמזוזה רוצה נשיקה מגרבוז"

הרבנית ימימה מזרחי התייחסה בכנס נשים של תנועת 'יחד' לסערת דבריו של יאיר גרבוז.

עדו בן פורת , כ"א באדר תשע"ה

מאות השתתפו בכנס הנשים של מפלגת יחד שנערך השבוע בירושלים.

באירוע, שאורגן בידי מטה הנשים של המפלגה בראשות ציפי ישי, רעייתו של יו"ר המפלגה ח"כ אלי ישי, הושמעו דברי ברכה מפי הרבנית צביה אליהו, רעייתו של הראשון לציון הרב מרדכי אליהו זצ"ל, אשר קראה להצביע למפלגה.

הרבנית ימימה מזרחי דיברה בפני הקהל הרב והתייחסה לתקופת הבחירות ולמפלגת יחד. "בתקופה הזאת החמץ האמיתי זו המחלוקת. מחלוקות שהולכות וטופחות ואין לך חמץ יותר מזה. אני חייבת לומר על אף שאני לא מזוהה פוליטית עם אף אחד, שבמקום הזה אני רואה מלחמה על ההתנקות הזאת, לנסות ולהיות נקיות.

''לא להיכנס לגועל נפש זה בכלל לא פשוט, וזה באמת ראוי להערצה אדירה. ראיתי את זה כבר תקופה ארוכה ולזה קוראים ניקיון פסח".

בהמשך דבריה התייחסה הרבנית מזרחי לסערה סביב דברי איש השמאל יאיר גרבוז. "קרה משהו שלא חלמתי שיקרה בהיסטוריה. בא מישהו מאוד אינטלקטואלי ואמר במוצאי שבת בכיכר רבין, בשביל מה צריך מזוזה, ואיזה אהבלים אלו שמנשקים מזוזה. זו כביכול שאלה אינטלקטואלית, הרי הקב"ה נורא גדול, אז למה אתה מקטין אותו למזוזה קטנה ומנשק אותה? אז אני רוצה להגיד ליאיר גרבוז, אני לא רוצה לפגוע בו, אבל אני לא בטוחה בכלל שהמזוזה רוצה שהוא ינשק אותה...".

הרבנית מזרחי הוסיפה כי הרב יחזקאל לוינשטיין זצ"ל כתב שכששומעים חדשות צריך לחשוב מה לומדים מהם. "פתאום ראיתי שמדברים על מזוזה ברשת ב', בפריים טיים ובחדשות. הרי שנים לא דיברו על המזוזה. אמרתי, הרי ה' לא רוצה שאני אעמוד ואגיד שיתבייש לו ההוא, אלא שאני אחשוב מה יש במזוזה. ובמזוזה כתוב ואהבת.

"צריך שלדתיים ודתיות יהיה כח משיכה, שכולם יראו אותם ויאהבו אותם וזה יגרום להם לנשק מזוזות... האם אנחנו נראים כך היום? לא כל כך. ולמה אני אומרת את זה לנשים? כי רק אשה מנעה מחלוקת. אשתו של און בן פלת שישבה מתחת למזוזה בפתח ביתה ואמרה לכאן אני לא מכניסה את המחלוקת".

"הרי עמך כולם צדיקים", הוסיפה הרבנית מזרחי, "אני פוגשת את כולם וכולם רוצים לעשות מה שמרן עשה ומה שמרן אמר. ומה הוא רצה? הוא רצה את כולם. כולנו היינו בנותיו. היית זקוקה לעזרה אז הוא בירך, היית זקוקה למשהו אז הוא נרתם. ועכשיו הרי מה צריך? שיהיה לרב עובדיה נחת רוח, יהנהן בראשו ויאמר שמחוני בני".

ציפי ישי אמרה באירוע כי "כוחו של מרן היה ביכולת לפלס דרך אל ליבם של כל היהודים. מאות אלפים שצעדו אחר מיטתו של מרן מוכיחים כי למרות שהיה נראה לפעמים שמרן שייך רק לציבור מסוים, הוא היה של כל עם ישראל".