הרב מדן: יש כתובת אחת וזה הבית היהודי

ראש ישיבת הר עציון, הרב יעקב מדן, הביע תמיכה גורפת בבית היהודי והבהיר: אני לא מחפש שום תחליף ואין שום תחליף - זה לכתחילה.

ישי קרוב , כ"ג באדר תשע"ה

הרב מדן בכנס ירושלים
הרב מדן בכנס ירושלים
ניסים לב

ראש ישיבת ההסדר 'הר עציון' שבאלון שבות, הרב יעקב מדן, קרא בכינוס שהתקיים בכפר עציון, להצביע לבית היהודי.

את דבריו פתח הרב מדן בזיכרון של הבחירות שהתקיימו בשנת תשנ"ו (1996) בין בנימין נתניהו לשמעון פרס, "השעות האחרונות - מניסיון של כל הבחירות האחרונות, קובעות המון. כך היה בתשנ"ו שצפו ניצחון לפרס והנחישות שלנו בשעות האחרונות הכריע את הכף והמערכה עד היום".

"אם אנחנו נתגייס יש לזה סיכוי ממש טוב", הדגיש הרב מדן והוסיף כי כולם מבינים היטב מה עלול להיות אם תהיה תוצאה אחרת,"צריך לעבוד קשה ולמצות את המיטב שאנחנו יכולים להוציא מעצמנו".

הרב מדן הביע תמיכה מלאה בבית היהודי ובעומד בראשה, "אין שום תחליף סביר לנפתלי חברנו והאמת היא שמהכרת השנתיים האחרונות אני לא מחפש שום תחליף ואין שום תחליף - זה לכתחילה. אני מדבר על היכולת שלו להילחם על כל מה שיקר לנו ולא רק בנושא ארץ ישראל אלא על כל החלומות הגדולים שלו - קשר אמיתי וטוב עם ציבור חילוני שנותן בנו אמון".

בהמשך דבריו שיבח הרב מדן גם את הרב בן דהן שפעל כסגן של השר בנט במשרד הדתות והביע חשש מהאפשרות שהמשרד "יצא מהידים שלנו ונחזור לתוהו ובהו שהיה במשרד הזה כל הזמן".

"יש כתובת אחת וזה הבית היהודי ואנחנו צריכים לדאוג שזה יהיה מקום חזק", הדגיש הרב מדן, "אני אומר את הדברים בצער רב אך איך שאני רואה את הקואליציה הבאה צריך לדאוג שהמפלגה תהיה עם הרבה כח, שלא תהיה ברירה אלא להכניס אותה לקואליציה. מי שרוצה לראות את הדגל הכחול לבן ועם הרבה כחול ולא רק לבן, מי שרוצה לראות ציונות גדולה - צריך לדאוג שנהיה בקואליציה וחזקים".