"חיבור עמוק של עם ישראל עם הארץ והתורה"

מרכז סיור ולימוד סוסיא הפועל מטעם 'אשכולות' ציין 3 עשורי פעילות באירוע חגיגי, בהשתתפות כמאתיים בוגרי המרכז.

תגיות: חינוך סוסיא
נתנאל כ"ץ , כ"ד באדר תשע"ה

האירוע החגיגי
האירוע החגיגי
צילום: סוסיא

מרכז סיור ולימוד סוסיא הפועל מטעם 'אשכולות' ציין 30 שנות פעילות באירוע חגיגי בהשתתפות מפקח מרכזי סיור מטעם משרד החינוך, ד"ר צביקה פלג, גדעון בר-און, בנו של תא"ל אורי בר און ז"ל וכמאתיים בוגרי המרכז.

האירוע החל בסיור בעקבות הפיתוח והחידושים האחרונים במרכז המבקרים בסוסיא הקדומה. גדעון בר-און, בנו של תא"ל אורי בר און ז"ל, שעל שמו נקרא המרכז ציין כי "אם אבא היה כאן – הוא היה מאד גאה במה שנוצר כאן".

המפקח על המרכזים מטעם האגף לתרבות תורנית במשרד החינוך, ד"ר צביקה פלג ציין במהלך האירוע, "כל מי שעבד כאן בשלושת העשורים האחרונים תרם למפעל החשוב והמשמעותי הזה של קירוב העם על חלקיו השונים לארץ ישראל, לנופיה הפיזיים ולעומק סודותיה".

"יצרנו פה חיבור עמוק של עם ישראל עם הארץ והתורה. ברכה מיוחדת ומרכזית אני רוצה להקדיש לצוות המדריכים הצעירים ולצוות העובדים בתחומים השונים הפועל היום בסוסיא. צוות זה עולה במעלה ההר וכובש בכל יום פסגות חדשות".

מנהל מרכז סיור ולימוד סוסיא, שילה וסרטיל, ציין כי "העשייה הגדולה של המרכז בשלושת העשורים אלו של עשרות אלפי מבקרים בהר חברון ועשרות אלפים נוספים שאנו מדריכים בכל הדרום בשילוב עם הפיתוח הנרחב במתחם האירוח, מצליחה בזכות התרומה המבורכת של כל אחד מהיושבים כאן במהלך 30 השנים האחרונות".

מנכ"ל אשכולות- פורום מרכזי סיור ותודעה ישראלית, צחי דיקשטיין, הוסיף כי "מרכז סיור ולימוד סוסיא הפועל במסגרת אשכולות וחוגג 30 שנה להיווסדו הינו מאבני היסוד ועמודי התווך של מפעלנו החינוכי והשורשי להנחלת אהבת הארץ הכרתה ומורשתה בקרב תלמידי ישראל והציבור הרחב - סיפורו של מרכז סיור ולימוד סוסיא הוא סיפורה של אשכולות".