"לא ניתן לציפי ובוז'י לאבד לנו את המדינה"

ח"כ שטבון בכיכר רבין: מחנה ציוני? הוא רוצה לשבור את החלום הציוני. הוא רוצה לחלק את הארץ. להיכנע לאבו מאזן.

יוני קמפינסקי , כ"ד באדר תשע"ה

מס' 2 ברשימת ''יחד'', ח"כ יוני שטבון נאם הערב (ראשון) בעצרת הימין בכיכר רבין ותקף בחריפות את מפלגת העבודה והעומדים בראשה, יצחק בוז'י הרצוג וציפי לבני.

שטבון פתח את נאומו בתיאור החלום הציוני והחזרה לארץ. "אבל יש כאלו", אמר, "שקוראים לעצמם מנהיגים, ורוצים לשבור לרסיסים את החלום הזה.  כי לא נוח עם החלום הזה. פעם קראו לזה המערך. אחר כך העבודה. ועכשיו המחנה הציוני". 

"ומה רוצה אותו מחנה ציוני? הוא רוצה לשבור את החלום הציוני. הוא רוצה לחלק את הארץ. הוא רוצה להיכנע לאבו מאזן. בכלל", הדגיש שטבון, "זה קטע כזה אצלם, האובססיה לנסוע בביזנס לקפיטול היל ולבקש רחמים מאומות העולם".

הוא הבהיר לקול תשואות הקהל כי "אנחנו כאן כדי לשמור על החלום הזה. לא ניתן לציפי ובוז'י לאבד לנו את המדינה. אנחנו נאמנים לארץ, לארץ כולה. לא לשטח C או לגוש כזה או אחרת, לא בגלל טילים על נתב"ג או גבול 5 דקות מכפר סבא. לא בגלל איום החמאס או מחבלי אבו מאזן. אנחנו נאמנים לארץ, נקודה".

שטבון פנה לראש הממשלה נתניהו ואמר לו כי אנשי ''יחד'' מתחייבים לסייע לו להחיל את הריבונות הישראלית על כל שטחי ארץ ישראל. ''מתחייבים לסייע לך לעמוד שוב איתן, כפי שעמדת בקונגרס האמריקאי יחידי מבית ומחוץ, גם מול לחצים אמריקאיים ואירופאיים נוספים ומתחייבים לסייע לך לשמור ולחזק את זהותה היהודית של מדינת ישראל".

חברת הכנסת איילת שקד )הבית היהודי) אמרה בעצרת, "באנו להביע אהדתנו וגאוותנו במדינת ישראל. בשמאל מציגים את מה שקורה כאן כגיהנום עלי אדמות. אנו שומעים מהם היום צלילים מוכרים, הבטחות. שמענו את ההבטחות האלה ב-92 ו- 99. הבטיחו שלום וקיבלנו רקטות, קיבלנו את הפיגועים הדיפלומטיים, המרמרה ודוח גולדסטון.

"ממשלה שאינה ממשלת ימין תרוץ אחוזת אמוק להסכמים. רק ממשלת ימין תהיה נאמנה למורשת של 3,000 שנה", הבהירה שקד.

שרון גל, מועמד ברשימת ישראל ביתנו הזכיר כי "לפני שבוע במקום הזה היו הרבה דגלים אדומים. היום יש כאן הרבה דגלי כחול לבן. אנחנו אומרים בקול ברור - אנו ישראלים גאים, אוהבים את ישראל אוהבים את צה"ל. לצערי, היום אנשי החמאס עומדים בלי פחד מול לחיילנו, אנו נחזיר להם את הפחד ונשמור על ארץ ישראל".