אביחי בוארון: הבית היהודי מדמם

מועמד המפלגה לכנסת מספר על תשעה מנדטים בסקרים פנימיים. "עם כמות כזו של מנדטים ביבי פשוט לא יספור אותנו. סיכוי גבוה לאופוזיציה".

רעות הדר , כ"ה באדר תשע"ה

אביחי בוארון
אביחי בוארון
צילום: יח"צ

אביחי בוארון, יו"ר תנועת "מעייני הישועה" ומועמד מפלגת הבית היהודי, מזהיר כי התכווצות של המפלגה עלולה להותיר אותה באופוזיציה.

בפנייה לבוחרים בעמוד הפייסבוק שלו כתב בוארון כי "אם הדימום של הבית היהודי יימשך ונסיים את הבחירות האלו עם תשעה מנדטים (וזה מה שמנבאים סקרים פנימיים, נכון לעכשיו), אין לשער את גודל הפגיעה וההשפעה שתהיה לזה על סדר היום הישראלי".

לדבריו מפלגת הבית היהודי נועדה להיות עמוד השדרה של קואליציית ימין בראשות הליכוד. "עם כמות כזו של מנדטים לבית היהודי ביבי פשוט לא יספור אותנו".

"הוא יפנה קודם כל לבוזי-לבני כפי שנהג בשתי הקדנציות האחרונות, אז, פנה פעם אחת ללבני ופעם אחת לברק. אחרי בוז'י-לבני הוא יצרף את החרדים כדי להשלים איתם. אחר כך אולי הוא יפנה לבית היהודי. אם נהיה ילדים טובים", הסביר בוארון.

עם תשעה מנדטים, הדגיש בוארון, הציונות הדתית שוב תהיה בת חורגת, כלשונו, בממשלת ישראל. "אין קבינט. אין ועדות. אין משרדים בכירים. וסיכוי גבוה שנהיה באופוזיציה", כתב. "ושוב הציונות הדתית מתנקזת להיות הלכלוכית של החברה הישראלית. גם נושאת את המדינה על כתפיה וגם אף אחד לא סופר אותה".

הוא שאל את עוקביו בפייסבוק, ''לא נמאס לכם?! עד מתי נשכב על הגדר בשביל כל העולם, ניתן שידרכו עלינו ואחר כך ירקו עלינו? עד מתי נציל את הליכוד, נציל את יחד נציל את כולם ואת עצמנו נקריב?

"במקום להתאחד לגוש דתי לאומי גדול שיחד עם מצביעים מסורתיים יכול היה להגיע ל-15 מנדטים - ולהיות לכוח משמעותי, היחיד שנילחם בכל אותם כוחות חוץ שמבקשים לעשות במדינת ישראל כבשלהם ומזרימים לכאן מאות מליונים כדי לשבש את דעתו של עם ישראל ולהרוס את המפעל הציוני - במקום זה אנחנו מתפזרים לכל עבר, בוגדים בתפקידנו ההיסטורי להוביל את מדינת ישראל למקום הראוי לה. הופכים לאסקופה נדרסת ברגלי מבקשי רעתנו ורעתה של המדינה''.

בוארון, מס' 16 ברשימת ''הבית היהודי'', קרא לציבור הדתי לאומי להתעשת ולהתעורר. "יש לנו תפקיד היסטורי קריטי בתהליך הגאולה ותקומת ישראל, יש לנו אחריות גדולה כלפי עם ישראל. בחברה הישראלית אין כיום את הכוחות והעוצמות האידיאולוגיות כדי להתמודד עם האתגרים והמשברים הפיזיים והרוחניים הרוגשים עלנו, מאיימים לקעקע את עצם קיומנו כמדינה ציונית ויהודית.

"אנחנו בני הציונות הדתית חייבים להיות חזקים ומאוחדים ולהתכנס כולנו לבית פולטי אחד - הבית היהודי, כדי שנמלא את ייעודנו בשוב ה' שיבת ציון. עלנו מוטלת המשימה לשאת בעול ולהוביל את המדינה קדימה והלאה לחוף מבטחים", כך בוארון.