השופט ג'ובראן הזהיר את "קול-חי"

ב"יחד" טענו כי ברדיו מושמעת תעמולה בעד ש"ס. יו"ר ועדת הבחירות האזין לרדיו ולא שמע תעמולה. "למען הזהירות" הוא אסר בכל זאת.

עדו בן פורת , כ"ו באדר תשע"ה

יו''ר ועדת הבחירות המרכזית, שופט בית המשפט העליון סאלים ג'ובראן נעתר לבקשת מפלגת יחד והוציא צו האוסר על שידורי תעמולה ברדיו קול חי.

''יחד'' הגישה עתירה בטענה כי במהלך כל היום מושמעים דברי תעמולה ברדיו החרדי לטובת מפלגת ש"ס וכנגד מפלגת יחד. 

השופט ג'ובראן סיפר כי האזין מעט לשידורי תחנת ''קול חי'' ולא שמע תעמולה. ''עם זאת ולמען הזהירות ניתן בזאת צו מניעה האוסר על המשיבה לשדר תעמולה'', פסק.

יו"ר ''יחד'', חבר הכנסת אלי ישי, סיפר מוקדם יותר לערוץ 7 על תחושותיו ביום הבחירות, יום שאותו החל בביקור בכותל המערבי ומשם יצא לקלפי והלאה אל היום הסוער שלפניו.

לדבריו כבר בראשית היום הגיעו למטה ''יחד'' תלונות רבות על העלמת פתקי ההצבעה של מפלגתו מקלפיות, "אנשים שכנראה קיבלו הנחיות מש"ס לצערי הרב". בהקשר זה הוא מזכיר את מעצרו של אחד ממעלימי הפתקים בישוב כוכב יעקב.

ישי מציין ומזכיר לציבור כי במקרה שבו חסרים פתקי הצבעה עם האותיות הרלוונטיות ניתן לקחת פתק לבן ולרשום עליו בכתב יד את האותיות שהועלמו.

"צר לי על ההתנהגות הזו כי הערבים התאחדו ואנחנו חלילה וחס נאבד קולות של הימין. זה נורא ואיום", אומר אלי ישי ומזכיר את פנייתו לראשי המפלגות החרדיות והדתיות, כולל ש"ס, ובקשתו לקיים מערכת בחירות נקייה, "כי אחרי הכול אנחנו רוצים את המחנה הלאומי, את השמירה על התורה ועל הארץ.

''לצערי אני רואה את המציאות הפוכה. אם אנחנו נפסיד קולות זה מסכן את המחנה הלאומי. אנחנו רוצים את הימין בשלטון ולא את השמאל", אומר ישי המשוכנע כי מו"מ לחלוקת ירושלים יחל כבר מחר אם תקום ממשלת שמאל בראשות לבני והרצוג.