חבר הכנסת היוצא מונה למזכ"ל 'דגל התורה'

לאחר שלא נכנס לכנסת ה-20, ח"כ יעקב אשר מונה למזכ"ל 'דגל התורה' על ידי ח"כ משה גפני.

חיים לב , כ"ט באדר תשע"ה

יעקב אשר
יעקב אשר
צילום: פלאש 90

ח"כ משה גפני מינה את חברו לסיעה ח"כ יעקב אשר למזכ"ל 'דגל התורה', לאחר שאשר, מס' 7 ברשימת 'יהדות התורה', לא נכנס לכנסת ה-20.

התפקיד ניתן לאשר לאחר שגפני נועד עם רבני 'דגל' וקיבל את ברכתם למהלך. "הרב יעקב אשר יפעל במסגרת תפקידו במפלגה לצידו של יו''ר התנועה ח״כ הרב גפני, יחד עם חבר הכנסת הרב אורי מקלב", אמר דוברו של גפני.

"אני מודה לרבני התנועה ולחברי ח"כ הרב משה גפני יו"ר תנועת דגל התורה על הבעת האמון", אמר אשר והבטיח: ''אמשיך לשרת נאמנה את ציבור בני התורה גם בתפקידי החדש כמזכ"ל תנועת דגל התורה''.

הוא הוסיף כי "תנועת דגל התורה תמשיך בתנופת העשייה ותייצג נאמנה את צרכי הציבור החרדי ותמשיך לפעול למען עולם התורה תחת הנהגתם של גדולי ישראל".

מוקדם יותר דווח כי נשקלת האפשרות למנות את אשר לתפקיד שר חיצוני. האפשרות הזו, מסרו גורמים ב'דגל התורה', תעלה על שולחנם של רבני התנועה בימים הקרובים.

אולם הסיכויים שזה יקרה הם קלושים שכן התפקידים ניתנים לפי מפתח סיעתי ויהדות התורה מתכוונת לדרוש את תיק הבריאות ואת ראשות ועדת הכספים, וייתכן שאף את תפקיד סגן שר החינוך או הפנים למאיר פרוש, מה שמוציא מכלל אפשרות את הענקת התפקיד הנוסף.