כץ לריבלין: עצור את מסע ההסתה נגד הימין

"גנה את אמירותיו של פרופ' חצרוני כנגד מצביעי הליכוד ועצור את מסע ההסתה והדה-לגיטימציה", קרא שר התחבורה כץ לנשיא המדינה.

חזקי ברוך , ב' בניסן תשע"ה

השר כץ בבית הנשיא
השר כץ בבית הנשיא
צילום: ערוץ 7

שר התחבורה ישראל כ"ץ שהגיע הבוקר (א') עם נציגי הליכוד למשכן הנשיא, פנה לנשיא ראובן ריבלין וביקש ממנו להגן על בוחרי הליכוד מפני מסע הדה-לגיטימציה אותו הם עוברים, כלשונו.

"הגיע הזמן שבמדינה דמוקרטית, יכבדו את תוצאות הבחירות מבלי להכפיש את ציבור הבוחרים", אמר השר כץ.

כ"ץ התייחס בפני הנשיא ריבלין לאמירתו של פרופ' אמיר חצרוני נגד מצביעי הימין "המזרחיים", לדברי כץ "האמירות שלו הן המשך ישיר לאמירותיו של גרבוז במהלך מערכת הבחירות כחלק מההסתה נגד מצביעי הליכוד.

''אני מבקש ממך להגן על ציבורים שלמים ולהביע את עמדתך בנושא כנשיא המדינה שמייצג את כל אזרחי ישראל. לא ייתכן שמצביעי הליכוד יתוייגו על ידי מנהיגי מחנה השמאל כלא לגיטימיים בשל הצבעתם באמצעות התבטאויות קיצוניות כמו זו של פרופ' חצרוני".

בנוסף, אמר השר כ"ץ לנשיא כי החלטת בג"צ לאפשר את התמודדותה של ח''כ חנין זועבי הייתה מוטעית. ''אני תיקנתי את החוק בדיוק למטרה הזו וההחלטה שלא לכבד אותו ולאפשר לה להתמודד, הביאה להקצנה במערכת הבחירות ולהקצנה ביחס כלפי הרשימה הערבית.

''כאשר ישנם אנשים שמתנגדים לקיומה של מדינת ישראל ומתמודדים בבחירות, זה אך טבעי שיהיה מי שיתקומם כנגד רשימה כזו", הסביר שר התחבורה מהליכוד.

כזכור, פרופ׳ חצרוני כתב בעמוד הפייסבוק שלו: ״אילו הייתי צעיר ב-60 שנה והייתי בתפקיד ממלכתי הראוי לי, הייתי מתנגד חד משמעית להעלאתם ההמונית של יהודי המזרח, ללא סלקציה מתאימה שתבטיח כי כעבור 60 שנה לא יהיה רוב לימין, ולא יהיה קהל לעמיר בניון״.

בעקבות הפוסט, פרופ' חצרוני התארח הבוקר באולפן תכנית הבוקר בערוץ 2 והמשיך בקו מתלהם.

אמירה בוזגלו, אשת תקשורת ומלהקת שנכחה בפאנל, הטיחה בחצרוני: "אתה פאשיסט, גזען ועלוב נפש". חצרוני הגיב: "שום דבר נורא לא היה קורה אם ההורים שלך היו נשארים במרוקו ונרקבים שם, וזה לא הופך אותי לגזען או פאשיסט".

בוזגלו הצהירה כי מבחינתה אין הבדל בין חצרוני לבין היטלר, וחצרוני איים שיתבע אותה על הוצאת דיבה. "מי נתן לך בכלל ללמד באקדמיה?", תהתה בוזגלו וחצרוני השיב לה "לפחות לא למדתי כמוך במכללה ליגה ז'".

המראיין יואב לימור הפסיק את הראיון וביקש מחצורני לעזוב את האולפן. "אני 30 שנה עיתונאי ובחיים לא התביישתי כמו בערימה של ההבלים שיוצאת לך מהפה. השיחה מבחינתי הסתיימה, אין לי עניין להמשיך ולראיין אותך. אני חושב שאתה צריך להתנצל בפני אמירה ובפני הצופים –אתה אמרת דברים שהם לא מקובלים לא בטלוויזיה, לא בתקשורת ובעיקר לא בין בני אדם".