"חצרוני - חשוך דוחה ופרימיטיבי"

ח"כ איתן כבל תוקף בחריפות את פרופ' חצרוני בעקבות דבריו, "טוב היה אם האוניברסיטאות היו עושות סלקציה מינימלית למרצים שלהן".

ישי קרוב , ב' בניסן תשע"ה

פרופ' אמיר חצרוני
פרופ' אמיר חצרוני
עצמי

פרופ' אמיר חצרוני זוכה לגינויים מימין ומשמאל, לאחר שהאשים את המזרחים בתוצאות הבחירות.

הבוקר (ראשון) באולפן תכנית הבוקר בערוץ 2 אמר חצרוני לאמירה בוזגלו, אשת תקשורת ומלהקת כי "שום דבר נורא לא היה קורה אם ההורים שלך היו נשארים במרוקו ונרקבים שם, וזה לא הופך אותי לגזען או פאשיסט".

בעקבות הראיון שהופסק באמצע על ידי המראיין יואב לימור כתב חצרוני בדף הפייסבוק, "הטלפון לא מפסיק לצלצל. חברים, רכילאים, עיתונאים, משפחה. כולם מתעניינים איך אני מתמודד עם טראומת הגירוש מאולפני קשת.

''אמנם לא נעים שדוגמנית עם עבר בסמים וכתב צבאי אמיץ ששירת בבית הדפוס של 'במחנה' שולחים איש ביטחון שילווה אותך החוצה, אבל זה לא ישכנע אותי להתנצל על כך שאני חושב שחוק השבות גם גזעני וגם מטומטם, ושאין סיבה לתת אזרחות ישראלית לכל זבל אנושי מכלומניסטן בלבד שיש לו סבתא יהודיה".

בתגובה לדברי ההסתה של חצרוני כתב ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני), "ליבי-ליבי על אוניברסיטת אריאל, שקלטה לשורותיה את פרופסור אמיר חצרוני, אדם חשוך דוחה ופרימיטיבי, וכעת אינה מצליחה להיפטר ממנו. לפני שאתה מדבר על 'סלקציה לבני עדות המזרח', מר חצרוני, טוב היה אם האוניברסיטאות בארץ היו עושות סלקציה מינימלית למרצים שלהן.

''במדינה דמוקרטית מותר לאדם חולה כמוך לשנוא נשים, להיגעל ממזרחיים ואפילו לחגוג את מותו של משה סילמן, פעיל המחאה החברתית שהצית עצמו למוות. אבל אין שום חובה או הצדקה לחזור ולתת לך במה. לא חסרים בחוץ אקדמאים רציניים שיובאו לאולפנים, במקום הפרובוקטור הזול הזה שמעמיד פני אינטלקטואל וממשיך לזהם את מסך הטלוויזיה שלנו.

''יישר כוח למגיש יואב לימור שסילק את חצרוני מהאולפן, ונקווה שבכך יצא האיש הבזוי הזה מהחיים של כולנו, אחת ולתמיד".

גם ח"כ מאיר כהן (יש עתיד) שיבח את יואב לימור ותקף את חצרוני וכתב כי "הבוקר היינו עדים להתנהגות מופתית של איש תקשורת, מגיש תכנית הבוקר יואב לימור. יואב בחר למתוח קו ברור בין מה שמותר לומר בשיח ובין מה שאסור. בדיוק כמוכם, אני מכיר יותר מידי אנשי תקשורת ציניים שהיו סוחטים את ההתלהמות והגועל שהוביל חצרוני עד לקצה. יואב העביר מסר שאותו אני מבקש לחדד- השיח הדמוקרטי חשוב, אבל הוא חייב להיות תחום בגבולות של מותר ואסור.

''ולחצרוני באופן אישי- הוריי הגיעו ממרוקו מתוך אהבת ישראל, הם לא נרקבו. ההיפך, הם הקריבו את מה שהיה להם בכדי להגשים את החלום הכי מהותי ביהדות. או שאתה פרובוקטור חסר אישיות וגבולות, או סתם גזען. אולי שניהם גם יחד".