12 שנות מאסר על ניסיון לחטיפת יהודי

מוראד חסין, תושב קבטייה שהסתנן לישראל באופן לא חוקי, ניסה לחטוף יהודי במטרה להביא לשחרור מחבלים הכלואים בישראל.

שלמה פיוטרקובסקי , ג' בניסן תשע"ה

מעצר מאסר אזיקים כלא
מעצר מאסר אזיקים כלא
Thinkstock

סגן נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה גזר 12 שנים וארבעה חודשים של מאסר בפועל על מוראד חסין, שוהה בלתי חוקי, שהורשע בניסיון חטיפת יהודי לצורך מיקוח.

חסין הורשע בשורת עבירות, ובין היתר קבע בית המשפט המחוזי, כי בעקבות רצונו לגרום לשחרורם של מחבלים שמרצים מאסרים ארוכים או מאסרי עולם, החליט לחטוף יהודי לצרכי מיקוח.

לצורך מימוש ניסיון החטיפה לקח חסין סכין מאתר בניה וניסה להתפרץ לבית במושב אבטליון ולחטוף אדם שהיה בתוך הבית באותה שעה. 

בין השניים התפתח מאבק, והתושב ששהה בבית הצליח להדוף את חסין החוצה. חסין לא ויתר והמשיך בנסיונות להתפרץ לתוך הבית, אז עשה התושב שימוש בנשק שברשותו, כיוון את האקדח לעברו וירה שתי יריות לכיוון רגליו, דבר שגרם לחסין לברוח מהמקום.

לאחר שניסיון החטיפה נכשל הכין חסין בקבוקי תבערה, והשליך אותם לעבר כלי רכב, הן ביום שלמחרת ניסיון החטיפה וכן ביום שאחריו.

השופט שפירא קבע בגזר הדין, כי "יש להביא בחשבון את העובדה שתוכניתו של הנאשם לחטוף אזרח לא יצאה אל הפועל בשל תושייתו של ישראל שי ובשל העובדה שהיה לו אקדח והוא כיוון אותו לכיוון הנאשם ואף ירה לבסוף על מנת להבריחו. אלמלא כן, ייתכן שהנאשם היה מצליח לממש את תוכניתו ולחטוף את האזרח והתוצאה יכולה הייתה להיות תוצאה קטלנית".

"יצוין כי אף הנזק בהשלכת בקבוקי תבערה לעבר רכב נוסע עלול להיות הרסני וקטלני, לגרום לתאונה, לשריפה בתוך הרכב ואף למוות", הוסיף השופט שפירא.