אלי ישי לפעיליו: אנחנו בחובות, השכר יתעכב

"תוצאת הבחירות השאירה אותנו עם חוב גדול מאוד", כתב יו"ר מפלגת יחד. "לקחנו על עצמנו הלוואות כולל ערבויות אישיות".

ישי קרוב , ג' בניסן תשע"ה

אלי ישי
אלי ישי
צילום: חזקי עזרא

יו''ר מפלגת יחד, אלי ישי,  שיגר היום (שני) מכתב לפעילי המפלגה בו הודה להם על העבודה סביב השעון וסיפר כי בשל "חוב גדול", תשלום שכרם יתעכב.

''בכל מקום ראיתי אתכם מוסרים את נפשכם למען הצלחת התנועה", כתב ישי למנהלי האזורים, ראשי המטות והפעילים, ''ריגשתם אותי וחיממתם את לבי עם הלהט, האמונה בצדקת הדרך, המוטיבציה הגבוהה והנכונות לספוג ולהכיל מתוך מטרה לקדש שם שמים ולהרבות אחדות ואהבה''.

על אף שנותר מחוץ לכנסת, ישי משוכנע כי מפלגת יחד ניצחה. "ניצחנו כי 125,000 איש סברו שיש דרך אחרת ועוד אלפים ורבבות שרצו אבל מנעו בעדם. ניצחנו באחדות היסטורית בין המגזר החרדי לציבור הדתי-לאומי. ניצחנו בכך שפרצנו את הגדרות ואיחדנו תחת מפלגה דתית אחת קהלים רחבים ספרדים ואשכנזים, דתיים וחילונים.

"ניצחנו, כי אנחנו כאן כדי להישאר. אמרתי - ואעמוד בהתחייבותי בעזרת ה'. כבר מהיום אפעל מחוץ לכנסת למען השכבות החלשות, למען צעירי הצאן, נקים מערך של פניות הציבור כך שנגיע לבחירות לעיריות חזקים ומאוחדים יותר''.

כאן הסביר ישי לפעיליו כי התמודדות "יחד" בבחירות הייתה מתוך הערכה בדוקה ומפוכחת, כלשונו, שהמפלגה תיכנס לכנסת. ''בשם הערכה זו לקחנו על עצמנו הלוואות כולל ערבויות אישיות בכדי לאפשר למערכת כולה לפעול. ההנחה הייתה שנכסה את ההוצאות מתקציבים אשר יגיעו למפלגה לאחר הבחירות.

''לצערנו ב-48 שעות האחרונות לבחירות ארעה תפנית שאפילו גדולי המומחים לא צפו, כולל מעשי תרמית חמורים שפגעו בנו קשות.

"התוצאה השאירה אותנו עם חוב גדול מאוד אשר מקשה עלינו לעת עתה לשלם מיידית את המשכורות", עדכן ישי והבטיח: ''אנו ממשיכים לפעול בכל הכוח לכסות את הגרעון על מנת שנוכל לעמוד בהתחייבות כלפיכם. אנו מתנצלים על העיכוב ועושים כל אשר לאל ידינו לעמוד בהתחייבות. כמובן שנעדכן אתכם בהתפתחויות''.

יו"ר ''יחד'' הבטיח לשמור על קשר רציף. ''נקים בכל עיר שיעורי תורה, נקרב הלבבות, נקשיב ונסייע לחלשים ונוכיח שלאחדות יש כח, הן מתוך הכנסת והן מחוצה לה. אשתדל אי"ה לעמוד לימינכם בכל הכלים העומדים לרשותנו. חיזקו ואמצו, אל ירך לבבכם, כי היום הזה נעשינו לתנועה, יחד שבטי ישראל''.

בשבוע שעבר, לאחר פרסום התוצאות הרשמיות, כינס אלי ישי מסיבת עיתונאים בה הבטיח להמשיך לשרת את הציבור גם מחוץ לכנסת.

"למעלה מ-30 שנה אני משרת את הציבור ואמשיך לסייע לציבור", אמר ישי, "אני לא מסוג הפוליטיקאים שאומרים עכשיו אני הולך לביתי. לא, אמשיך להיות איש ציבור ואמשיך בכל הכוח גם אם זה לא בכנסת  - 'יחד' תמשיך ללוות מבחוץ את הציבור. בכל מערכת פוליטית יש נצחונות ויש הפסדים וצריך לדעת להפסיד בכבוד".

ישי טען, כי "הייתה רמת זיופים גבוהה מאוד. הנושא יבדק ונעמוד על האמת. אנו חשים פה כולנו שהייתה פגיעה קשה בדמוקרטיה ואני מקווה שרשויות החוק יפעלו בהתאם".

לדבריו, "אני איש מאמין ואני מודה על כל מה שקורה. עם הטוב הזה נמשיך. אני חזק ואמשיך לחזק את עם ישראל. דיברתי עם ראש הממשלה נתניהו ואיחלתי לו הצלחה". הוא הדגיש: ''אין לי חרטה ואני שמח על המהלך. היה לי בש"ס פלסטר בפה וידיים כבולות, ולא יכולתי לעבוד שם".

בהמשך התייחס ישי למתקפות עליו ועל המפלגה במהלך מערכת הבחירות. "אני שמח שגוש הימין לא נפגע. הימין איבד קולות בגלל טעויות - גם של מפלגות הימין. הייתה התנהלות מזוהמת ומלוכלכת נגדנו. נבדוק את כל הטעויות, אולי זה שלא הגבתי נגד הלכלוך זאת הייתה הטעות".