החרדים לא נואשו מחריש

קבוצות חרדיות מאורגנות מבקשות להתמודד על אחד המכרזים שהדירות בו מותאמים יחסית לאורח החיים החרדי.

חיים לב , ד' בניסן תשע"ה

שר הבינוי בחריש
שר הבינוי בחריש
צילום: דוברות

החרדים עדיין לא נואשו מחריש? מסתבר שלא: הבוקר (ג') פורסם בעיתונות החרדית, 'המודיע' ו'יתד נאמן' כי קבוצות חרדיות מאורגנות מבקשות להתמודד על אחד המכרזים שהדירות בו מותאמים יחסית לאורח החיים החרדי.

רשות מקרקעי ישראל פרסמה השבוע את ספר המכרזים לשכונת המגף בחריש ל –3,000 יח"ד. מדבור בשכונה חדשה המנותקת יחסית מהעיר הנוכחית. עבודות הפיתוח על ידי משרד הבינוי כבר ראו אור לפני חודשים ספורים במקום, דבר העשוי לקצר את הליכי התכנון והבינוי בעתיד.

ב'יתד נאמן' דווח הבוקר כי "בימים אלה מתארגנות קבוצות של בוגרי ישיבות 'עטרת ישראל' וחברון בברכתם של חברי מועצת גדולי התורה.... שתתמודדנה יחד מתוך מטרה לרכוש דירות במחירים מוזלים לצד הקמת מוסדות תורה וחסד".

בעיתון 'המודיע' דווח כי גם הציבור החסידי מקיים התארגנות דומה. "יש עתיד לציבור החרדי בחריש", אמר יוסף מולכו, יזם ומנכ״ל 'לב חריש', "גם אם היא לא תהיה עיר חרדית הומוגנית כמו בני ברק ומודיעין עילית, היא יכולה להיות עיר הטרוגניות ומוצלחת כמו בית שמש ואשדוד.

''נכון, רצינו שחריש תהיה עיר חרדית, אבל כמאמר הסלוגן, 'בכביש תהיה חכם ולא צודק', גם כאן אנחנו צריכים להתאים את עצמנו למציאות בשטח ולראות מה ניתן לעשות כיום בחריש", הוא מוסיף.