בקבוק תבערה לעבר עצרת התמיכה

מפגן תמיכה מול ביתו של יו"ר מפלגת יחד בשכונת הר נוף הסתיים כשאלמוני השליך מחלון ביתו בקבוק תבערה לעבר הכביש. איש לא נפגע.

חזקי ברוך , ד' בניסן תשע"ה | עודכן: 22:31

אלמוני השליך בקבוק תבערה מחלון בית בשכונת הר נוף בירושלים במהלך עצרת תמיכה באלי ישי שהתקיימה הערב (שלישי) סמוך לביתו שבשכונה. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. 

גורמים במשטרה מסרו כי "במשטרת ירושלים רואים בחומרה את האירוע ויפעלו לאיתור ומעצר חשודים לשם הבאתם לדין".

מאות בני הנוער התקבצו מול ביתו של ישי כדי לחזק אותו לאחר ההפסד בבחירות. כעבור זמן קצר מתחילת מפגן התמיכה יצא ישי מחוץ לביתו. ''אני אוהב אתכם, את כולם, את הפעילים, את ראשי המטות, וכל מצביעי 'יחד' ועם ישראל.

''אני מודיע שאת המהפכה הזאת לא נעצור. אני כל כך מתחזק ומתעודד מכם, האמונה שלכם בדרך שלנו מחזקת ומעודדת מאד''.

ישי התייחס להתנהלות מערכת הבחירות וחזר על הטענה לפיה גורמים שמתנגדים לו פסלו את פתקי ההצבעה בקלפיות. ''ידענו שזה יקרה, תיארנו לעצמנו והתכוננו לכל מיני תרגילים של פסילת קולות, הלכנו בדרך האמת, אולם לא פגענו באחרים, לא באלימות פיזית ולא באלימות מילולית.

צילום: אהרון גולדשטיין - חדשות 24

''אבל אנחנו את האמת נגיד", הבהיר ישי, ''עשו כאן גניבת בחירות, הדמוקרטיה כאן נעלמה. הם רדפו ופגעו במרן ראש הישיבה, רדפו ופגעו בכל רבני המפלגה ותומכיה, כל מצביע ומצביע נפגע, אבל אני מודיע שאף אחד לא יעצור אותנו, אנחנו נמשיך ונבנה את התנועה בכל הכח, אנשים קרועים ועצובים.

יו"ר מפלגת יחד הוסיף לקול תשואות התומכים, ''גנבו לנו את הבחירות והכאב ענק כי לא הפסדנו בדמוקרטיה אלה בגניבה. הקמנו תנועה להרבות אהבת חינם בעם ישראל למרות כל ההפרעות. למעלה מ-30 שנה אני פועל במערכות בחירות, אבל האהבה הענקית שהיתה בבחירות האלו לא ראיתי מימי.

''רק בשביל לראות את השמחה והאחדות הזו היה שווה להקים את התנועה הקדושה הזו. כמה המנדטים האלו חסרים לעולם התורה, לשכבות החלשות. מי יתן את הדין על גזילה של המנדטים האלו?", כך ישי.

אתמול שיגר יו''ר מפלגת יחד מכתב לפעילי המפלגה בו הודה להם על העבודה סביב השעון וסיפר כי בשל "חוב גדול", תשלום שכרם יתעכב.

''בכל מקום ראיתי אתכם מוסרים את נפשכם למען הצלחת התנועה", כתב ישי למנהל האזורים, ראשי המטות והפעילים, ''ריגשתם אותי וחיממתם את לבי עם הלהט, האמונה בצדקת הדרך, המוטיבציה הגבוהה והנכונות לספוג ולהכיל מתוך מטרה לקדש שם שמים ולהרבות אחדות ואהבה''.

ישי הסביר לפעיליו כי התמודדות "יחד" בבחירות הייתה מתוך הערכה בדוקה ומפוכחת, כלשונו, שהמפלגה תיכנס לכנסת. ''בשם הערכה זו לקחנו על עצמנו הלוואות כולל ערבויות אישיות בכדי לאפשר למערכת כולה לפעול. ההנחה הייתה שנכסה את ההוצאות מתקציבים אשר יגיעו למפלגה לאחר הבחירות.

''לצערנו ב-48 שעות האחרונות לבחירות ארעה תפנית שאפילו גדולי המומחים לא צפו, כולל מעשי תרמית חמורים שפגעו בנו קשות.

"התוצאה השאירה אותנו עם חוב גדול מאוד אשר מקשה עלינו לעת עתה לשלם מיידית את המשכורות", עדכן ישי והבטיח: ''אנו ממשיכים לפעול בכל הכוח לכסות את הגרעון על מנת שנוכל לעמוד בהתחייבות כלפיכם. אנו מתנצלים על העיכוב ועושים כל אשר לאל ידינו לעמוד בהתחייבות. כמובן שנעדכן אתכם בהתפתחויות''.