ראש עיריית בית שמש במכתב תמיכה לדרעי

משה אבוטבול יוצא נגד ה'חתימות החסויות' של ראשי הערים מהליכוד. "ישכיל ראש הממשלה למנות דווקא את אריה דרעי לשר פנים".

חיים לב , ה' בניסן תשע"ה

משה אבוטבול
משה אבוטבול
צילום: פלאש 90

ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, נגד ראשי הרשויות בליכוד: בפניה לראש הממשלה נתניהו קורא אבוטבול למנות את יו"ר ש"ס אריה דרעי לתפקיד שר הפנים.

הסיבה למכתב, מסבירים בסביבתו של אבוטבול, הוא הפרסום על כך שראשי רשויות מטעם הליכוד קראו לראש הממשלה בנימין נתניהו שלא להעניק את תיק הפנים בממשלה החדשה ליו"ר ש"ס. "במכתב עליו חתום ראש עיריית מעלה אדומים בני כשריאל, נטען שמגבים אותו לא פחות מ-80 ראשי רשויות מטעם הליכוד שסירבו להזדהות בשמם. הפרסום הזה הביא את ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול להצהיר בגלוי כי לפי איך שהוא מכיר את השלטון המקומי, דווקא מינויו של אריה דרעי לשר הפנים הבא של ישראל, יהווה בשורה לרשויות המקומיות ללא הבדל מפלגה או דעה", אמרו.

אבוטבול שכיהן עד לא מכבר כסגן ומ"מ יו"ר השלטון המקומי סבור שאם ב'חתימות אלמוניות' עסקינן הרי שמרבית ראשי הרשויות ישמחו מאוד לחתום בגלוי דווקא למינויו של דרעי לשר הפנים הבא של מדינת ישראל. "ראשי הרשויות הוותיקים זוכרים היטב את תקופתו כשר פנים כתקופה של 'תור הזהב', תקופה בה עמד לימין ראשי הערים מול הממשלה בחקיקת חוקים ובתקציב נכבד לרווחת השלטון המוניציפאלי", אומר אבוטבול.

"לדעה זו", טוען אבוטבול, "שותפים גם ראשי רשויות מכלל המגזרים, כולל מהישובים הדרוזים, הערבים, החרדים וערי הפיתוח".

ראש עיריית בית שמש אף הפנה פנייה ישירה לנתניהו, ואמר כי "ישכיל ראש הממשלה מר בנימין נתניהו שנהנה מאוד בימים אלו מהמלצתם של ש"ס ויהדות התורה לנשיא המדינה, למנות דווקא את אריה דרעי כשר פנים, מי שמגיע לתפקידו עם ניסיון עשיר ורב וידע נדיר בפתרון משברים".

"יש לנו נסיון גדול עם אנשים ללא נסיון" סיים אבוטבול את דבריו, "וקרא לראש הממשלה לא להתפעל מהקולות במפלגתו, כי בסופו של יום יש לנהל את המדינה, והפוליטיקה והבחירות תמו".