עד מתי נרעיל תלמידנו בשם הפלורליזם

הרב אביחי רונצקי תוקף את שר החינוך לשעבר הרב שי פירון בעקבות תמיכתו בלימודי ה"נכבה" בבתי הספר. "האם אין אמת היסטורית?".

עדו בן פורת , ה' בניסן תשע"ה | עודכן: 10:00

ראש הישיבה באיתמר, הרב תא''ל במיל' אביחי רונצקי, תקף היום (רביעי) בחריפות את שר החינוך לשעבר הרב שי פירון (יש עתיד), שהביע תמיכה בהכנסת ה"נכבה" לתכנית הלימודים בבתי הספר.

''שני שרי חינוך לשעבר קוראים להכניס את 'הנכבה' (השואה הפלסטינית) לתכנית הלימודים בבתי הספר", כתב הרב רונצקי בפייסבוק. ''אחת מהשניים, פרופ' יולי תמיר אומרת שההיסטוריה של כל עם בנוייה על נרטיבים, כלומר סיפורים, ונכון שמדינה ליברלית תביא את הנרטיבים של הקבוצות השונות לידיעת בניה''.

הרב רונצקי, איש הבית היהודי, מתח ביקורת על הרב פירון: ''האם יש רק נרטיב ואין אמת היסטורית? האם יש ללמד את ה'נכבה' לילדי בתי הספר גם כשהיא מבוססת על שקר מוחלט? הרי האמת הפשוטה היא שהערבים רצו להשמידנו ובחסדי ה' וגבורת לוחמי תש"ח נצחנו ומאות אלפי ערבים נמלטו מכאן והפכו לפליטים בארצות ערב". 

''עד מתי בשם הפלורליזם, נמשיך להרעיל את נפשות תלמידנו וללמדם עד כמה נכון וצודק רעיון מאבק הערבים בישראל'', שאל הרב רונצקי.

לדבריו כדי להדוף את הניסיונות הללו, על 'הבית היהודי' לדרוש את תיק החינוך בממשלה הבאה. ''שהזהות היהודית שנובעת ממקורות ישראל וכוללת את סיפור קוממיותינו בארץ ישראל תהיה נחלת כלל התלמידים במערכת החינוך''.