יצחק ועקנין: נדרוש ביטול הסנקציות

ח"כ יצחק ועקנין מש"ס מברך על ההקמה הצפויה של ממשלת ימין, "זה עדיף על ממשלה רחבה שלא מתפקדת".

בני טוקר , ה' בניסן תשע"ה

יצחק ועקנין
יצחק ועקנין
פלאש 90

ח"כ ועקנין

ח"כ יצחק ועקנין מש"ס מברך על ההקמה הצפויה של ממשלת ימין-חרדים.

"המציאות הכתיבה שהולכת להיות ממשלת ימין עם החרדים שתחזיק מעמד ארבע שנים", אומר ועקנין לערוץ 7. ''על פניו קשה לי להאמין שתהיה ממשלת אחדות, כי זו תהיה ממשלת שיתוק שתתפרק מהר, כי כל אחד ימשוך לכיוון שלו".

"הגיע הזמן פעם אחת ולתמיד לעזוב את התהליך המדיני ולטפל בנושאים החברתיים", הבהיר ועקנין.

לדבריו, ש"ס תדרוש את התיקים החברתיים וביטול הסנקציות הפליליות בחוק הגיוס, "ש"ס על פניו לוקחת את משרד הפנים ועוד שלושה סגני שרים. משרד הפנים יש לו חשיבות עצומה גם כדי שתלמודי התורה וגני הילדים יקבלו את מה שמגיע להם.

''אותנו לא מעניין חוץ או בטחון, שזה משרדים שהם לתפאורה, אלא המשרדים החברתיים, הטיפול בשכבות החלשות, הציבור קורס מיוקר המחיה והדיור, צריך לרדת לעם. את חוק הגיוס לא צריך לבטל אבל צריך לעשות שינויים ובעיקר לבטל את הסנקציות הפליליות, ראש הממשלה אמר במפורש שהם יבוטלו".

ח"כ ועקנין מקווה שהמתיחות בין הציבור החרדי לציונות הדתית, מאחורינו, "מי שמכיר אותי יודע שכחבר בועדת הכספים מעולם לא הרמתי יד נגד ההתיישבות, עזרתי לגוש קטיף וליו"ש. לצערי בקדנציה האחרונה אכלנו מרורים, קיצצו בישיבות ופגעו בצורה מחרידה.

''הקב"ה הציל אותנו ואחרי שנה ושמונה חודשים הממשלה הזאת נפלה. אני משוכנע שאנחנו נסתדר ביחד, גם גפני מעולם לא הצביע נגד התקציב של הבית היהודי ואני מקווה שתקום כמה שיותר מהר ממשלה".