11 חודשי מאסר לסלאח? "לא מספיק"

השר ליברמן: רשויות אכיפת החוק צריכות להתמודד בצורה הרבה יותר תקיפה עם האיש שמוביל פעילות מאורגנת להחרבת מדינת ישראל.

רעות הדר , ו' בניסן תשע"ה

השייח ראאד סלאח
השייח ראאד סלאח
פלאש 90
שר החוץ אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו) ברך הערב (חמישי) על החלטת בית המשפט לשלוח את השייח' ראאד סלאח למאסר, אך טוען כי 11 חודשי המאסר שנגזרו על סלאח אינם מספיקים.

"אני סבור כי במקרה זה עונש של 11 חודשי מאסר על ענין נקודתי אינם מספיקים", כתב ליברמן בעמוד הפייסבוק שלו.

לדברי שר החוץ, על רשויות אכיפת החוק להתמודד בצורה הרבה יותר רצינית ותקיפה עם האיש ''שמוביל תופעה חמורה ביותר של פעילות מאורגנת וממוסדת שמטרתה החרבת מדינת ישראל על-ידי אזרחים מתוכה״.

בצהריים גזרה שופטת בית משפט השלום בירושלים עונש של 11 חודשי מאסר על ראאד סלאח, אשר הורשע בבית המשפט המחוזי בהסתה לגזענות והסתה לאלימות. נוסף על עונש המאסר בפועל נגזרו העל סלאח 8 חודשי מאסר על תנאי. ביצוע גזר הדין יעוכב עד להכרעה בערעורו של סלאח, אם יבחר לערער.

כתב האישום נגד סלאח עסק בדרשה שנשא השייח' סלאח בחודש פברואר 2007 בפני מאות מתפללים ומול כלי תקשורת רבים, במסגרת תפילות יום השישי. השייח' סאלח (שהורחק בצו בית משפט מתחומי העיר העתיקה בירושלים) ורבים משומעיו שנמנעה מהם הכניסה להר הבית באותו יום, קיימו תפילה המונית ברח' בן הדייה בשכונת ואדי ג'וז, במהלכה נשא השייח' סלאח דרשה בה הסית לאלימות ולגזענות, אל מול מיקרופונים ומצלמות התקשורת.

בפרקליטות מזכירים כי דברי השייח' סלאח כללו התבטאויות קשות כנגד השלטון הישראלי וכוחות הביטחון, אשר שיאן בקריאה ברורה לעולם המוסלמי לפתוח באינתיפאדה אלימה לשחרור ירושלים ומסגד אל אקצא, בגינה הורשע השייח' סלאח בהסתה לאלימות.

לאורך כל הדרשה השתמש השייח' סלאח במילה "דם" בהקשרים רבים, כשהוא מייחס לשלטון הישראלי ולכוחות הביטחון ביצוע מעשי טרור ורצח בחפים מפשע. בגין שימוש נוסף ב"אלמנט הדם" בדרשת השייח סלאח ייחסה לו המדינה עבירה של הסתה לגזענות.