סוף עידן האדן

מולי אדן, נשיא אינטל ישראל וסגן נשיא בכיר באינטל העולמית, החליט לפרוש מתפקידו. "אני עוזב בתחושת סיפוק", הוא אמר.

דורון רותם שני , ז' בניסן תשע"ה

פורש אחרי 33 שנה. מולי אדן, נשיא אינטל ישראל
פורש אחרי 33 שנה. מולי אדן, נשיא אינטל ישראל
יח"צ

מולי אדן, נשיא אינטל ישראל וסגן נשיא בכיר בחברה, החליט לאחר 33 שנים לפרוש.

אדן מילא לאחרונה גם את תפקיד מנהל קבוצת המחשוב התפיסתי בחברה, וזה היה רק אחד מהתפקידים הבכירים הרבים אשר מילה בה במשך השנים.

בין השאר שימש אדן כדירקטור ומנהל כללי של מרכז הפיתוח של אינטל בישראל בין השנים 1999-2003. בשנים אלו היה אחראי לפיתוח המיקרו-מעבד ומערכי-השבבים הניידים, בהם טכנולוגיית העיבוד הנייד Intel Centrino ומעבד ה- Intel Pentium M שדחפו קדימה בצורה מוחלטת את שוק המחשבים הניידים, והפכו אותו למה שהוא כיום.

עוד לפני שמונה לנשיא אינטל ישראל ב-2011, אדן היה זה שהוביל בתפקיד סגן הנשיא ומנהל כללי של קבוצת הפלטפורמות הניידות את הרחבת הקטגוריות של התחום, ואף היה זה שנטל על כתפיו ממש את קידום מחשבי האולטרה-בוק ולאחר מכן את תחום מחשבי ה-2-ב-1, מחשבים שמציעים שילוב של טאבלטים וניידים בגוף אחד.

"אני עוזב בתחושת סיפוק רב. הייתה לי הזכות להוביל קבוצות רבות באינטל, בשורה ארוכה של תפקידים, אבל מעבר לזה הייתה לי הזכות לעבוד עם אנשים יצירתיים, אנשים שלאורך הזמן הפכו לחברים טובים. אני עוזב בהרגשה של סיפוק", אמר אדן.

"ב-33 שנים בהן היה מולי באינטל נרשמו לזכותו הישגים טכנולוגיים רבים ומשמעותיים. תרומתו לחברה היתה אדירה ואנחנו מאחלים לו הצלחה רבה", נמסר מאינטל.