הפרקליטות: מתנגדים ליציאת הרב מצגר לחו"ל

בפרקליטות הבהירו לבאי כוחו של הרב מצגר כי הם חוששים שימלט מאימת הדין לאור החשדות החמורים נגדו.

ידידיה בן אור , ט' בניסן תשע"ה

הרב יונה מצגר בכניסה לבית המשפט
הרב יונה מצגר בכניסה לבית המשפט
צילום: פלאש 90

הפרקליטות הודיעה  לעורכי דינו של הרב הראשי לישראל לשעבר, הרב יונה מצגר, כי היא מתנגדת לבקשתו לצאת לשמחה משפחתית באירופה, כך דווח בערוץ 2.

בפרקליטות הבהירו לבאי כוחו של הרב מצגר כי הם חוששים שימלט מאימת הדין לאור החשדות החמורים נגדו. בית המשפט יכריע בקרוב האם לקבל את הבקשה או לדחות אותה.

נזכיר, כי בחודש שעבר הודיע היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, לבא כוחו של הרב הראשי לישראל לשעבר, יונה מצגר, כי הוא החליט לאמץ את עמדת פרקליט המדינה ופרקליטת מחוז ירושלים והוא שוקל להעמידו לדין פלילי, וזאת בכפוף לשימוע שייערך לו.

הרב מצגר חשוד בעבירות רבות ובהן קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גניבה בידי מורשה, קשירת קשר לביצוע פשע, הלבנת הון ועבירות מס, והכל תוך שהוא פועל במסגרת תפקידו ומנצל את מעמדו הרם.

על פי החשד, במהלך ביצוע העבירות וכתוצאה מהן קיבל הרב מצגר סכומי שוחד בהיקף (משוער) של כ-10 מיליון ש''ח, ומתוכם לקח לכיסו סך (משוער) של כ-7 מיליון ש''ח.

מכתב החשודות שהועבר לבא כוחו של הרב מצגר עולה, כי במרבית המקרים שימש חיים אייזנשטט, נהגו האישי של הרב מצגר, כשליחו לקבלת כספי העבירות. בשל מערכת היחסים הקרובה בין השניים ובשל חלקו בביצוע העבירות, חילק לכאורה הרב מצגר את כספי העבירות, חלוקה אשר במסגרתה קיבל אייזנשטט עשרות אחוזים מכספי העבירות.