יוגב מציג: 16 הצעות חוק ביום אחד

חבר הכנסת מוטי יוגב הניח 16 הצעות חוק על שולחן הכנסת, אחת מהן קובעת כי מועמד לראשות הממשלה יוכל להרכיב קואליציה ב-21 יום בלבד.

עדו בן פורת , י"א בניסן תשע"ה

מוטי יוגב
מוטי יוגב
צילום: פלאש 90
ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) הגיש ביומה הראשון של הכנסת ה-20 לא פחות מ-16 הצעות חוק.

בראש רשימת החוקים מציע יוגב לקצר את משך הזמן להרכבת הממשלה הניתן למועמד לראשות הממשלה, מ-28 יום ל-21 יום בלבד וכן לבטל את אפשרות ההארכה בת 14 היכולה להינתן על ידי הנשיא למשימה זו.

"מדינת ישראל מתמודדת יום יום עם אתגרים מדיניים וביטחוניים, כלכליים, חברתיים ועוד", נכתב בדברי ההסבר להצעה, "קיצור משך הזמן להקמתה של ממשלה יביא ליעילות, חיסכון ויותר אחריות בניהול המדינה. אמנם המשא ומתן הקואליציוני דורש זמן, אך בדרך כלל הזמן גם נמרח ולתוצאות מגיעים בסיומו.

קיצור משך הזמן מביא גם ליותר התייעלות, רצינות ואחריות בניהול המשא ומתן ובניהולה של מדינת ישראל", נכתב.

בנוסף יגיש ח''כ יוגב עשר הצעות חוק להחלת הריבונות על כל שטחי יהודה ושומרון, לפי איזורים גאוגרפיים לצד הצעות חוק מהכנסת הקודמת, בהן הגדלת קצבאות הילדים ע"פ מסקנות דו"ח העוני, חוק החמרת ענישה למסייעי שב"חים, חוק הארכת הפיקדון לחיילים משוחררים, חוק שלילת קצבה להורי זורקי אבנים, חוק מאסר עולם לחוטפים ושלילת אזרחות למחבלים.

מוקדם יותר הגיש ח"כ שרון גל (ישראל ביתנו) את הצעת החוק "עונש מוות למחבלים" שהבטיחה מפלגתו להוביל במהלך מערכת הבחירות.

"הבטחנו - ואנחנו נחושים לקיים", אמר גל. ''חייבים לשנות את המציאות ולמגר את הטרור. חוק עונש מוות יחזק את ההרתעה הישראלית – מוסרי וערכי לחוקק אותו למען שמירה על חיי אזרחנו. יש לזה תמיכה רחבה בעם – לכולם ברור שזה חוק שחייב לעבור".