דניאלה וייס לנתניהו:
קיבלת מנדט לשמור על ארץ ישראל

יו"ר "נחלה" שארגנה את עצרת הימין בכיכר רבין קוראת לליכוד ולבית היהודי ליישר את ההדורים. "ישיבה באופוזיציה תכניס את ציפי ובוז'י"

בני טוקר , י"ב בניסן תשע"ה

נתניהו בכיכר רבין, לפני הבחירות. ברקע: דניאלה וייס
נתניהו בכיכר רבין, לפני הבחירות. ברקע: דניאלה וייס
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

יו"ר תנועת ההתיישבות "נחלה", דניאלה וייס, שארגנה את עצרת הימין בכיכר רבין לפני הבחירות, פונה לראשי הליכוד והבית היהודי כדי להביא לסיום מוצלח של המשא ומתן בין המפלגות.

בשיחה עם ערוץ 7 סיפרה וייס כי היא פועלת רבות כדי ש"הבית היהודי'' תהיה שותפה בכירה בהנהגת המדינה. ''אני פונה לאנשי הבית היהודי שלא ישחקו במשחקי אופוזיציה, כי לעיתים זה נמשך הרבה זמן ולפעמים גם יותר מקדנציה, וישיבה כזאת תגרום לנזק גדול לארץ ישראל.

''אל תחשבו שזה משחק ילדים", מזהירה וייס, ''ישיבה באופוזיציה עלולה להכניס את ציפי ובוז'י לממשלה".

לדבריה כל תיק בממשלה יכול להיות בכיר, זה תלוי במי שמאייש אותו. "פתאום תיק החינוך נהיה לא חשוב, האם שכחנו את האמירה שהכול מתחיל בחינוך? האם תיק כלכלה הוא לא תיק בכיר? תיק דתות הוא לא תיק בכיר?

"אני זוכרת שבזמנו לא היה תיק תשתיות. תראו מה ישראל כץ עשה לתיק התחבורה, הוא הפך את כל המדינה למפעל תחבורה ענק. אתם תעשו מזה תיק בכיר, העיקר שתהיו חלק ממי שמחזיק את ההגה", קראה וייס לבית היהודי.

עם זאת, וייס לא חוסכת בביקורת על ראש הממשלה נתניהו והליכוד. "קיבלתם מנדט לשמור על ארץ ישראל, אל תתנשאו. אני אומרת לנתניהו - ואל תדמה בנפשך שהמנדט שקיבלת הוא מנדט להיות מלך על כל נושא שלא יהיה, קיבלת מנדט להיות ראש ממשלה ששומר על ארץ ישראל.

''זה יפה שנתניהו פרסם מודעת 'תודה' למצביעי 'הבית היהודי' שנתנו מכוחם לליכוד, אבל זו לא תודה חד פעמית, הם עשו את זה כדי להיות שותפים לממשלה שתשמור על ארץ ישראל".

היא מצננת את ההתלהבות למי שטוען כי ''הבית היהודי'' תוכל להיות אופוזיציה אפקטיבית, "יש הרבה צעירים בבית היהודי שחושבים שללכת לאופוזיציה זה לא נורא, כמו משחק שיביא לצמיחה''.

לדבריה ''זו נוסחה פשטנית שלא לוקחת בחשבון שבאופוזיציה גם הולכים ודועכים ואתה יכול להעלם. מעבר לכך אתה מפקיד חלק מהתיקים בידי המחנה שקורא לעצמו ציוני, מחנה שרוצה לחנוק את ההתיישבות ביהודה ושומרון''.