נמכר החמץ של מד"א

במד"א כבר הזדרזו ומכרו את החמץ שברשות הארגון, כפי שדורשת ההלכה. מנכל מד"א הקנה לרבנים הראשיים לישראל את הסמכות למכור את החמץ.

אבי חיים , י"ב בניסן תשע"ה

מכירת החמץ של מד"א
מכירת החמץ של מד"א
צילום: דוברות מד"א

בכירי מד"א בראשות מנכ"ל מד"א, אלי בין, הגיעו אתמול (שלישי) ללשכת הרבנים הראשיים בירושלים, והקנו להם את הסמכות למכור לגוי את החמץ שברשות הארגון בסמוך לחג.

במהלך המפגש, התעניינו הרבנים הראשיים לישראל בהכנות לחג במד"א, בן היתר ביררו הרבנים על ההכנות בתחנות השונות של הארגון לקראת חג הפסח ודנו בשאלת כשרות התרופות לפסח ובבדיקת החמץ ברכבי ההצלה של מד"א ובתחנות מד"א טרם החג.

הרבנים הראשיים בירכו את עובדי ומתנדבי מד"א, "מי ייתן והחולים יבריאו, הבריאים לא יחלו ומי שיזדקק לכך, שתהיו אתם אלו אשר זוכים למצווה הגדולה של הצלת נפשות".

מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין, הודה לרבנים הראשיים ואמר כי הארגון הקפיד על מכירת החמץ בכל שנה, בהתאם להלכה. בנוסף, מקפידים צוותי מד"א על שמירת כשרות מלאה לפסח בכל התחנות, "על מנת שנוכל להמשיך ולעבוד בשיתוף מלא בתוך הארגון עם כל פלחי האוכלוסייה בישראל- דתיים וחילוניים, זה לצד זה גם במהלך ימי החג. אני מאחל לכל עובדי ומתנדבי מד"א ולכל בית ישראל חג פסח כשר, שמח ובטוח".