חשש לחטיפה
"שעות קריטיות"

דובר צה"ל תא"ל מוטי אלמוז: מרכזים מאמץ מודיעיני נרחב בשטח עם כוחות גדולים. מתייחסים לאירוע כחטיפה לכל דבר. לא היה פנצ'ר ברכב.

חזקי ברוך וקובי פינקלר , י"ג בניסן תשע"ה

חיילים- ארכיון
חיילים- ארכיון
פלאש 90

חשש לחטיפה. דובר צה"ל תא"ל מוטי אלמוז מסכם את הפרטים הידועים למערכת הביטחון ומבהיר כי במהלך הלילה תורחב הפעילות הצבאית לאיתור הישראלי בן ה-22 מבאר שבע שנעדר באזור קריית ארבע.

דובר צה"ל מדגיש כי הדיווח שמסר למוקד 100 חברו של הצעיר על תקר בגלגל הרכב התברר כלא נכון. "אנחנו במאמץ מודיעיני גדול בשטח עם כוחות גדולים שסגרו מיד את השטח הקרוב למקום האירוע. במקביל נסגר תא שטח כפרי גדול במזרח העיר חברון כאשר הפעילויות תתרחבנה במהלך הלילה''.

לדבריו כל היחידות המיוחדות המאומנות לאירוע מסוג זה נמצאות באזור. מצבו של הצעיר הנעדר אינו ידוע בשלב זה. "יש תיאום עם אנשי הרשות הפלסטינאית", הוסיף דובר צה''ל, "בעיקר בתיאום כללי ולא מעבר לזה".

"עדיין לא ברור אם ההקשר פלילי או לאומני, למרות שהוא לא מתחיל כאירוע חטיפה קלאסי", הוסיף דובר צה''ל. "יש כל מיני סימנים שלא הבשילו למשהו ברור. אנחנו בשעות הקריטיות", אמר.

"אני מאמין ומעריך שעד לשעות הלילה המאוחרות תתבהר התמונה אבל אנחנו מתייחסים לאירוע כאירוע חטיפה לכל דבר", הבהיר תא''ל אלמוז.טוען....

במשטרה ובשירות הביטחון הכללי בודקים אפשרות לפיה הצעיר לא נכנס לכפר בית ענון בשל התקר בגלגל הרכב אלא מסיבה אחרת. צה"ל מכתר את האזור והכוחות סורקים מבית לבית וכלי רכב מעוכבים לחקירה. הרמטכ''ל ואלוף הפיקוד נמצאים בשטח ומקיימים הערכות מצב.

מאיר, בן דודו של הישראלי הנעדר, יצא לכלי התקשורת מחוץ לבית המשפחה בבאר שבע וביקש להתפלל לשלומו. "אני מבקש מכל עם ישראל, ערב חג הפסח, חג החירות, אנחנו צריכים אותו חזרה בבית בריא ושלם וחופשי. אני מבקש מכולם להרבות בתפילות".