מזג אויר שכזה - פעם בחצי יובל

החזאי אורי בץ אומר כי מדובר במזג אויר חריג ביותר ולא נאמרה המילה האחרונה. לאחר הפסקה בשלישי ורביעי, הגשם יחזור בחמישי ושישי.

ישי קרוב , כ"ג בניסן תשע"ה

גשם בירושלים. הבוקר
גשם בירושלים. הבוקר
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

מזג האויר הגשום הפוקד אותנו בימים האחרונים הביא בכנפיו עשרות מילימטרים של גשם והחזאי אורי בץ אומר כי מדובר בתופעה החוזרת אחת לכחצי יובל שנים.

בראיון לערוץ 7 הוא אמר כי מזג האויר הנוכחי הוא אפיק עמוק "שכל יום חורפי היה מתגאה בו. זה אפיק חורפי על כל המשמעויות שלו - הפריסה, הכמות האדירה, כמות השלג בחרמון ובגולן".

בץ הוסיף כי ביומיים של גשם, עברנו את הממוצע של חודש אפריל כולו. "התופעה הזו חריגה" ציין, אך הוסיף כי היו לה בעבר תקדימים "היו מקרים דומים ואף בעבר ירד בירושלים שלג בליל הסדר".

הגשמים יתמעטו מחר, אך ימשיכו לרדת במספר אזורים, בימים שלישי ורביעי לא ירד גשם, אך ביום חמישי, הבהיר בץ, הגשם יחזור ויימשך גם ביום שישי.

הוא סיפר כי באזור הצפון הגיעו הגשמים לכ-90 מ"מ, באזור תל אביב ל-60 מ"מ ובירושלים ל-35 מ"מ כשאר הממוצע החודשי נמוך בהרבה.

"מדובר בגשם עם כל הסממנים המטאורולוגים - רוחות, רעמים, שלגים, גשמים חזקים וזה הדבר החריג", ציין בץ, "לא תהיה ככל הנראה מערכת דומה לזו בתקופה הקרובה אבל הגשם יימשך עוד מספר ימים".