הרב רוזן בפנייה לבית-היהודי

ראש מכון צומת שייסד את מינהל הגיור קורא שלא להתנגד לדרישת המפלגות החרדיות לביטול חוק הגיור. "נגייר יחד עם הרבנות הראשית".

עדו בן פורת , כ"ה בניסן תשע"ה

הרב ישראל רוזן
הרב ישראל רוזן
שלומי שלמוני

הרב ישראל רוזן, ראש מכון צומת, מייסד מינהל הגיור ודיין גיור בעצמו, קורא למפלגת בית היהודי לא להתנגד לדרישת המפלגות החרדיות לביטול חוק הגיור שאושר כהחלטת ממשלה בכנסת הקודמת.

במכתב ששיגר לחברי סיעת הבית היהודי כתב הרב רוזן כי הוא הבין מכלי התקשורת שישנה הבטחה למפלגות החרדיות לבטל את חוק הגיור ודרישה זו היא אבן נגף במשא ומתן הקואליציוני.

לדבריו, הדרך לריבוי גיורים היא אך ורק עם הרבנות הראשית, וניתן לקדם את הנושא בשיתוף עמה, כולל בנושא גיור קטינים. "כמי שעוסק בגיור מזה 20 שנה מתוך אהבת הגר ורצון עז להרבות גיורים בישראל (לספרי קראתי 'ואוהב גר'), כולל ייסוד מינהל הגיור ועמידה בראשו וכמי שבקי בכל הנושא לפרטיו ההלכתיים, הציבוריים, המינהליים והמשפטיים – אני מוצא לנכון להשיא לכם עצה", כתב הרב רוזן.

"אל תלחמו בנושא זה והרפו ממנו. אני מוכן לתרום את כל כישוריי וקשריי האישיים לטובת נושא זה, ויש לו סיכוי אך ורק בחסות כלשהי של הרבנות"

הרב רוזן מבהיר כי החוק, פרי יוזמתו של ח"כ לשעבר אלעזר שטרן, "ולצערי גם רבני 'צהר' שאני משתייך אליהם וחבר במועצת 'צהר', נתפסים בחוגים מסויימים כמרימי דגלים נגד הממסד הרבני הרשמי, וגם אם הטענות צודקות – הדרך תיכשל!".

לפיכך, הדגיש הרב ישראל רוזן בפני ''הבית היהודי'', כי ''אם אכן נושא זה הינו אבן נגף כלשהי, התעלמו ממנו והניחו לחרדים להשיג את מבוקשם. במקביל נתור אחר הגברת הגיור עם הרבנות הראשית, בדרכים משלנו, ללא חקיקה''.