להעביר נתונים בכמות הרבה יותר גדולה

ברודקום חשפה שני שבבים חדשים שפותחו בישראל וישפרו במידה רבה את קצת תעבורת המידע באינטרנט ובמרכזי הנתונים.

דורון רותם שני , כ"ו בניסן תשע"ה

זלצמן וגילון בהכרזהץ גאווה ישראלית
זלצמן וגילון בהכרזהץ גאווה ישראלית
יח"צ

ברודקום (Broadcom), יצרנית פתרונות התקשורת הענקית, חשפה שבבי תקשורת חדשים שישפרו מאוד את קצת תעבורת הנתונים באינטרנט ובמרכזי נתונים ארגוניים.

משפחת השבבים החדשה, StrataDNX, פותחה במרכז הפיתוח של החברה ביקום. מרכז זה הוא אחד מבין שבעה של החברה באר. והוא מעסיק כ-140 עובדים. השבבים הללו יאפשרו העברת נתונים בקצבים הגדולים פי כמה מהמקובל כיום. מעבר לכך הם מצוידים בכמה תכונות ייחודיות כולל יכולת התאמת גודל, יכולת לסווג את חבילות הנתונים, וכן יכולת לשמור חבילות מידע באופן זמני בזיכרון חיצוני.

שניים משלושת השבבים במשפחה, יריחו (Jericho) וקומראן (QumranMX) הם שבבי מיתוג הנתונים. השבב השלישי, FE3600, מאפשר להשתמש במספר שבבי יריחו כדי ליצור מערכות העברת הנתונים גדולות המאפשרות קצב של עד 3.6Tbps להתקן, ועד 100Tbps לקישור במישור יחיד - כשבסך הכל ניתן להגיע לקצב של עד 600Tbps. הקומראן זהה בתכונות שלו ליריחו, אבל מיועד למערכות קטנות שאינן זקוקות ליכולת התאמת גודל.

"אף אחד לא יכול להגיע לכמויות כאלה, לא חברות שמפתחות באופן עצמאי ולא כאלו שמשתמשות בפתרונות חיצוניים. מדובר בשבבים שישנו באופן מהותי את הפתרונות שיוצעו במרכזי נתונים, כי גם בארגונים עצמם בהם יש צורך בעוד ועוד רוחב פס, וכמובן אצל ספקי השירות והתשתיות שמאפשרים את הגישה מהארגון עד בסיס נתונים וכן לצורך חיבור Peer-to-Peer", אמרה קרני גילון, מנהלת מוצרי ה-DNX ומנהלת השיווק של אתר יקום.

השבבים החדשים כבר נשלחו לחברות לדגימה ובדיקת יכולות, אך החברה לא מסרה מידע בנוגע לכניסתם לפס הייצור.

"החדשנות והיזמות הם בבסיס הפיתוח שלנו", אמר ערן זלצמן, מנהל הפיתוח של אתר יקום ואתר המשנה החדש בנצרת, והמנהל האדמיניסטרטיבי שלהם. "יש לנו את היכולת לקבל החלטות באופן לוקאלי, זהו מודל מאוד שונה מחברות גלובליות אחרות שבדרך כלל מקבלות את ההוראות לביצוע מארצות הברית, והוא מתאים לחלוטין לעצמאות לשנו. כרגע מה שחוסם אותנו זה גיוס כוח אדם. יש ביקוש עצום למוצרים שלנו".


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il