בהלול: הרס ביתו של אדם היא גדיעת חייו

בהלול מציע 'הודנת בנייה': הערבים לא יבנו באופן לא חוקי והמדינה לא תהרוס במשך 3 שנות התדיינות. "הרס ביתו של אדם - גדיעת חייו".

שמעון כהן , י' באייר תשע"ה

מציע הודנה
מציע הודנה
צילום: גילי יערי. פלאש 90

בהתייחסות לשביתה הכללית של ערביי ישראל התייחס ח"כ זוהיר בהלול (העבודה) לסוגיית הבנייה הבלתי חוקית והציע "הודנת בנייה".

"האוכלוסייה הערבית בישראל חפצת חיים היא. לאור צרכי החיים והריבוי הטבעי, נאלצים ולא מתוך בחירה, מתי מעט מקרבנו לבנות באופן בלתי חוקי. העניין איננו קשור להתגרות בשלטון החוק, הרוב הכמעט מוחלט מערביי ישראל, כפוף ברגישות רבה לחוקי המדינה. אך איך ייתכן שבשנת 2015 רוב היישובים הערביים לא התרחבו מונציפאלית וטרם זכו בתוכניות מתאר? להרוס את ביתו של אדם, משמעותו לגדוע את חייו ואת חיי ילדיו".

בהלול הוסיף ואמר כי הוא "במפורש נגד הפרת חוקי המדינה ולא רק אני, אך הלב מדמם לנוכח ההתעלמות של פרנסי המדינה מצרכי האוכלוסייה הערבית. עלינו לאפשר לאנשים לחיות בצלם האל ולאשר את הרחבת אזורי הבינוי. ההפגנה בכיכר המדינה מטרתה לרתום את הציבור הישראלי השפוי, שהוא הרוב במדינה, לנוכח מי שמנסים לצייר אותנו כפורעי חוק ובונים בתים ללא היתרים".

כאמור, חבר הכנסת בהלול מציע 'הודנת בנייה' ואומר: "אני מציע להכריז על רגיעה - הודנה לתקופה של שלוש שנים, שבה נתחייב אנו הערבים, לא לבנות ולו בלוק אחד, ובלבד שהמדינה לא תהרוס אף בית עד לתום התדיינות קונסטרוקטיבית בסוגייה הכאובה והמהותית הזו".