הרב אורי שרקי: להישבר? זה לא בלקסיקון שלנו

אביו של שלום הי"ד קם מהשבעה היישר להר הרצל. "על כל פגיעה ביהודי צריכה לבוא בנייה בשטח שמקטין את השאיפות הלאומיות של האויב".

יוני קמפינסקי , ג' באייר תשע"ה

הרב אורי שרקי
הרב אורי שרקי
צילום: יוני קמפינסקי

שבוע לאחר פיגוע הדריסה בירושלים בו נרצח שלום יוחאי שרקי הי"ד, השתתף אביו הרב אורי שרקי בטקס הזיכרון הממלכתי לנפגעי פעולות האיבה בהר הרצל ולאחר מכן בטקס שעורך כמידי שנה ארגון ''אלמגור'' לתמיכה בנפגעי טרור.

הרב שרקי אמר כי ''כאשר נרצח בני לפני שבוע, שלום הי"ד, היתה התעוררות של כל העם כולו; בהלוויה, בביתי חלפו אנשים מכל המגזרים כולם ולא משנה מה הדעות ומה העדות, לא משנה מה ההשתייכות, כולם הרגישו שייכים.

לדבריו, ''האחדות הזו שמתגלה בימים הקשים היא הביטוי למה שקורה כל הזמן. אנחנו תמיד מאוחדים גם אם איננו מסכמים זה עם זה".

אביו של שלום הי"ד הדגיש כי יהודים לא חייבים להסכים ביניהם אך לזכור תמיד שאנחנו עם אחד עם לבד אחד, כלשונו. "אויבינו לא רק רוצים להרוג אותנו, הם רוצים שאלה שנשארים בחיים יישברו וזה לא יימצא כלל בלקסיקון שלנו. אין שבירה".

"ההרוגים וההרוגות מבקשים מאיתנו שנהיה שמחים", הוסיף הרב שרקי. ''אני בטוח שבני הי"ד לא היה רוצה שייכנס להתמעטות של החיים, הוא רוצה שנתגדל בחיים ובשביל זה צריך שמדינת ישראל תתגדל, שתדע לתת תשובה הולמת. מי שמבקש עונש מוות למחבלים זה בשם הצדק וצדק צריך להיעשות".

הרב אורי שרקי קרא להבין את הפסיכולוגיה של האויב, כהגדרתו. ''האויב שלא מפחד ממוות. זה לא משמעותי עבורו כמו עבורנו. מה שאויבינו מפחדים ממנו זה החיים ואנחנו צריכים להוסיף חיים, להוסיף בניין. על כל פגיעה ביהודי צריכה לבוא בנייה בשטח שמקטין את השאיפות הלאומיות שלהם''.

"יישוב יהודים וחיזוק אחיזתנו בארץ זו התשובה ההולמת וזה מה שאבקש מראש ממשלתנו היקר", הוסיף האב השכול, ''אפגש עימו ואציע לו הצעות מעשיות כיצד לתפוס את השטח ושהדבר הזה יהפוך להיות שיטתי''.