נכי צה"ל בדרך להודו

20 פצועי ונכי צה"ל המריאו לטיול שחרור בהודו - מסע ראשון מסוגו שמטרתו כחלק מתהליך השיקום וליצור חוויה מעצימה, חברתית ואישית.

אבי חיים , י' באייר תשע"ה

נכי צה"ל לפני יציאתם להודו
נכי צה"ל לפני יציאתם להודו
צילום: סיון פרג'

20 פצועי ונכי צה"ל, מחציתם ממבצע "צוק איתן", והיתר ממערכות קודמות – החלו הערב (רביעי) במסע להודו.

"טיול שחרור", פרויקט הדגל של אגודת הידידים של ארגון נכי צה"ל לשנת 2015 החל לפני מספר חודשים בישראל, עם גיבושה של הקבוצה.

במסע משותף בן שבועיים להודו יקבלו פצועי ונכי צה"ל כלים שיקומיים, הכרות עם התמודדויות דומות והעצמה אישית. לחברי הקבוצה שילוו על ידי אנשי מקצוע, הותאם מסע על פי מאפייניהם הכולל קטעי הליכה מרובים ולינת שטח, כיאה לטיול תרמילאים.

לפני הטיסה נערכה בשדה התעופה בן גוריון "מסיבת שחרור" בהשתתפות חברי הקבוצה ובני המשפחה. 

מנכ"ל אל על, דוד מימון, אמר, "אל על גאה, כחלק מהווייתה כחברת התעופה הלאומית, להיות שותפה לפרויקט הדגל של אגודת הידידים של ארגון נכי צה"ל במסגרת "טיול שחרור" ולהטיס במסגרת זו קבוצת פצועים ונכי צה"ל להודו".

יו"ר אגודת הידידים של ארגון נכי צה"ל, אלוף (מיל') אליעזר שקדי, אמר כי "המסע הזה אינו דבר פשוט, אין לי ספק שתעשו את זה מצוין, בעיני יש לכך משמעות רבה, זאת חוויה שתלווה אתכם כל החיים. יש פה נבחרת מדהימה של אנשים עם עוצמה פנימית מדהימה, אנחנו גאים בכם".

"זהו מסע ייחודי וראשון מסוגו", אמר מנכ"ל ארגון נכי צה"ל, תא"ל (מיל') חיים רונן, "אנחנו מבינים עד כמה 'טיול שחרור' נתפס כאירוע משמעותי עבור חיילי צה"ל ואנו שמחים שמצאנו את הדרך לשלב בין מסע מסוג זה בהודו לבין הליך השיקום של נכי צה"ל. אנו נהפוך אירוע זה למסורת וגם בשנה הבאה תצא קבוצה לטיול דומה, זאת כחלק מהחובה המוסרית והערכית של כולנו כלפי מי שנפגעו במשמרת שלהם בביטחון המדינה".