יועמ"ש הרבנות: לקיים בחינות ההסמכה בזמן

ברבנות תכננו לדחות את מועד הבחינות מתחילת חודש אב לסוף חודש אלול, אך בעקבות בדיקת היועמ"ש הבחינות יתקיימו במועד המקורי.

ישי קרוב , י"ב באייר תשע"ה

מבחני הרבנות
מבחני הרבנות
צילום: פלאש 90

מחלקת הבחינות ברבנות הראשית לישראל החליטה לאחרונה לדחות את מועד קיום מבחני ההסמכה לרבנות.

בכל שנה התקיימו המבחנים של מועד הקיץ בתחילת חודש אב, אך השנה בשל שיקולים שונים הוחלט כאמור לדחות את המבחנים ולקיימם סמוך לחגי תשרי.

יש לציין כי הודעה רשמית עדיין לא יצאה לציבור, זאת למרות שמדובר בכחודשיים וחצי בלבד לפני מועד הבחינה המקורי, וכאשר התלמידים נמצאים בעיצומם של הלימודים לבחינות ומתכננים את זמנם לפי מועד הבחינה המקורי.

היועץ המשפטי של הרבנות הראשית, עו"ד הראל גולדברג, הורה לקיים את הבחינות במועד המקורי.

במכתב ששלח גולדברג למנכ"ל הרבנות אלחנן גלאט והגיע לידי ערוץ 7, נאמר כי "מבירור שערכתי מול מחלקת הבחינות, עלה כי הרבנות מתכוונת ליישם את השינוי כבר במועד הבחינות הקרוב", כתב גולדברג והוסיף כי "מבירור שנערך במשרדנו עלה כי עד לרגע זה טרם יצא כל פרסום בנושא מועד הבחינות הקרוב, כך שככל הנראה תלמידים רבים מקרב אלו המתכננים להיבחן בסוף זמן קיץ, בעוד כחודשיים וחצי, טרם עודכנו על כך".

גולדברג המשיך וכתב כי הפניות שהתקבלו ברבנות נגד ההחלטה לדחיית מועד הבחינות הן מוצדקות, "תלמיד צריך להיערך לכך חודשים ארוכים ולעיתים גם שנה וחצי מראש. ייתכנו תלמידים שאולי התחייבו מראש למסגרות אחרות לאחר סוף זמן קיץ, בין אם זו מסגרת לימודים ישיבתית אחרת או אקדמית ובין תכניות אחרות כגון עבודה, יציאה לחו"ל וכיוצ"ב ודחיית הבחינות עלולה לפגוע בהם".

הוא ציין כי התנהלות לפיה ההודעה לציבור יוצאת פחות מחודשיים וחצי לפני המועד המקורי, עשויה להוות פגיעה בציבור הנבחנים ואיננה ראויה.

לסיום הורה היועמ"ש למנכ"ל הרבנות "להנחות את מחלקת הבחינות להיערך לביצוע הבחינות בסוף זמן קיץ במועדים הרגילים".