פסטיבל "בשביל היין" בגליל

פסטיבל שנתי המאגד את תיירות היין המתפתחת והמשגשגת בצפון.

קובי פינקלר , י"ד באייר תשע"ה

פסטיבל יין וכרמים
פסטיבל יין וכרמים
צילום: קובי פינקלר

להגיע לצפון בשיא האביב, להתוודע לריחות ולטעמים חדשים ומפתיעים ולחדש את מלאי היין מתוצרת היקבים המובחרים של מדינת ישראל – יקבי הצפון, חבל ארץ הגפן והיין וכל זאת תוך השתתפות בחגיגה אמתית של הנאה צרופה בתעשיית היין הגלילי מפגש בין יוצרים ליצירה .

כל אלו ועוד  בפסטיבל "בשביל היין" ברחבי הגליל הגולן והעמקים.

סיורים בכפרים הגליליים, פסוטה, עילבון ומעיליא, מוסיקה טבע ויין במושב אמרים בגליל העליון, אירוע "ירדן וינטאג'" ביקב רמת הגולן, יריד היין המסורתי בגן הברון במושבה הציורית ראש פינה, חגיגת ארבעת היקבים ברמות נפתלי שהפכה לאירוע מרכזי בפסטיבל, חגיגת שבועות במושב דישון בגליל העליון עם קובי אוז ויינני המושב, חגיגת יינות לבנים ביקב טוליפ כמידי שנה, כנס יין מרתק שיעסוק ב"תקשורת ויין", טיול סגווי בכרמי העמקים וטעימת יינות יקב שדות, סיורי יקבים ללא תשלום בעמקים, ועוד מגוון רחב של פעילויות ביקבים.

פסטיבל "בשביל היין" במלון בוטיק אמירי הגליל ומסעדת 'בין כרמים'

במסגרת חגיגות פסטיבל היין שיערך בחודשים מאי ויוני מציעה מסעדת 'בין כרמים' במלון אמירי הגליל סדנת יין מקצועית עם יקב דלתון.

הסדנה תתקיים בימי רביעי בגינת המלון ובמהלכה תיהנו מטעימות יין איכותי  תוך הסבר על תעשיית היין בישראל, על מה הופך יין לאיכותי ? מה המשמעות של חבית עץ האלון, מה מקורה ומה תרומתה לטעמם ויישונם של יינות ? איך נכון לטעום יין, מהי עפיצות, מהו יין פירותי, מה הדרך הנכונה לאחסן יין, מה ההיגיון שבחיבור יין לאוכל ועוד..

בסיום הסדנה מוזמנים לארוחת ערב עשירה הכוללת חמש מנות לבחירה מתפריט ומבוססות על חומרי גלם מקומיים ואיכותיים, הארוחה תלווה ביין ושתייה קלה.      

ימי רביעי בחודשים מאי ויוני 2015 בשעות: 19.00-20.30. טלפון להזמנות: 04-6989815

המשרד לפיתוח הנגב והגליל, הרשות לפיתוח הגליל, משרד התיירות, הרשות לפיתוח כלכלי של המיעוטים במשרד ראש הממשלה, עמותות התיירות האזוריות, מועצת גפן היין, הרשויות המקומיות, היקבים ותיירני הגליל, הגולן והעמקים חברו יחדיו למיסוד פסטיבל שנתי המאגד את תיירות היין המתפתחת והמשגשגת בצפון.

האירועים הססגוניים שקנו להם זה מכבר מקום של כבוד אצל קהל שוחרי היין, כמו גם האירועים המקצועיים המעטרים את הפסטיבל, מבטיחים כמדי שנה שפע של הנאות מתעשיית היין שמתפתחת וזוכה להישגים מרשימים בארץ ובעולם.

לאור הצלחת הפסטיבל בשנים קודמות, ומתוך רצון להפגיש קהל רחב ככל הניתן עם עולם היין הגלילי, מצפות למבקרים שלל הטבות ביקבים השונים. ללא ספק, יהווה הפסטיבל הזדמנות מעולה

הזדמנות פז להכרות מעמיקה, למפגש והתרגשות מהטעמים והדמויות הייחודיות שעוסקות יומם וליל במלאכת ייצור יינות ישראלים משובחים.