חומוס השעה:עושים יחד חומוס

זו התוצאה כשקיבוצניקים ותושב בקה אל גרביה עושים יחד חומוס כשר.

קובי פינקלר , ט"ו באייר תשע"ה

חומוס השעה
חומוס השעה
צילום: יח"צ

כשאמוץ סלע מקיבוץ מעברות סיים את תפקידו כמנכ"ל "קידום לך תצטיין", הוא חיפש דרך חדשה. אחיו הגדול, עומר, כבר היה עמוק בענף המזון וביחד עם שותף נוסף, עידן רויזמן מקיבוץ העוגן, החליטו השלושה לשלב ידיים ולפתוח חומוסייה.

כשפתחו את המקום בכפר סבא הם בחרו לייצר את החוויה הישראלית האולטימטיבית: מלבד שלושת הקיבוצניקים, על התפריט במקום אחראי השף ויועץ האוכל אבי שטייניץ יחד עם מומחה החומוס נאדל קעדאן, שבעבר היה בעלים של מפעל לייצור סלטים בהם גם חומוס ובין היתר אחראי למתכוני החומוס בכמה מהחומוסיות המובילות בשרון בהם חומוס אבו אחסאן מבאקה אל גרביה.

"עשינו מיזוג של טעמים לתוך החומוס – מהמטבח הערבי המסורתי אנחנו מכניסים את התבלינים ושיטות ההכנה מסורתיות אך יחד עם זאת אנחנו משתמשים בציוד הכי חדיש ומתקדם ומגיעים למרקם יותר קרמי ורך", מסביר אמוץ סלע, "גולת הכותרת של המקום – החומוס טרי במיוחד ונעשה כל חצי שעה עד שעה בכמויות קטנות. התוצאה היא חומוס טרי, עשיר בטעם וקליל שקל ונוח גם בבטן ולא מכביד".

כל שעה חומוס

מנות החומוס במסעדה מעוצבות ומצליחות להפתיע באופן ההגשה שלהם ובשילובים המגוונים: למשל חומוס עם חציל קלוי, חומוס עם נתחי עוף, חומוס עם טלה טחון, חמשוקה (חומוס עם שקשוקה) ועוד.

עם זאת, למרות השם, בחומוס השעה תמצאו הרבה יותר מחומוס. סלע: "היה לנו חשוב שכולם יוכלו ליהנות כאן ולמצוא משהו שמתאים גם אם לא בא להם חומוס באותו רגע, לכן התפריט מגוון. יש לנו מנות בעלות ניחוח ביתי ומתאים, לכולם אפילו לצמחוניים וטבעונים, מאחר ואנחנו מקפידים להפריד גם משטחי עבודה כך שלא יהיה חשש לזליגת חומרי גלם שאינם מן הצומח". החל מהשעה 17:00 פותחים במקום את הפלנצ'ה ומכינים מבחר גדול של בשרים ועוד. קניון ג'י, כפר סבא.