250 גיבורים קטנים

ילדים בעלי מוגבלויות חגגו בר מצווה בכותל. חבר הכנסת הרב אלי בן דהן: "אתם מלמדים אותנו מה זה עוז ועוצמה וכוח רצון".

עדו בן פורת , ט"ו באייר תשע"ה

גיבורים קטנים
גיבורים קטנים
צילום: יח''צ

תנועת "גיבורים קטנים" הפועלת למען בעלי מוגבלויות, ערכה היום (שני) את חגיגות בר ובת המצווה המסורתיות שלה בכותל המערבי בירושלים, ל-250 ילדים וילדות.

מאז שנת 2001 פועלת העמותה לקירוב האדם ה"רגיל" לילד ולאדם המוגבל בשכלו וכחלק מכך, מנסה התנועה לשלב את בעלי המוגבלויות באירועים המתאימים לגילאים שלהם כדוגמת אירוע הבר מצווה.

ד"ר יריב וינצר, נשיא תנועת ''גיבורים קטנים'', אמר כי "ילד שמגיע לגיל מצוות הופך כאמור עצמאי, אך אצל בעלי המוגבלויות זה לא כך. בגלל המסורת, הילדים הללו מנועים מלערוך טקס מכונן כזה שכן הם אינם יכולים להפוך עצמאיים, הם זקוקים לסיוע וליווי תמידי. זהו אירוע מרגש ומיוחד לילדים ולהורים ולכן חשוב לנו לתת להם להרגיש חלק מהחברה וליהנות ממה שילדים בגילם נהנים".

סגן השר לשירותי דת הרב אלי בן דהן שמלווה את הארגון כבר 13 שנים אמר כי "השנה הארגון חוגג בר מצוה, למרות ששמו של הארגון הוא גיבורים קטנים, אתם באמת גיבורים גדולים. אתם מלמדים אותנו מה זה עוז ועוצמה וביטחון וכוח רצון וכולנו לומדים מכם את התכונות הללו.

"היום הגעתם כדי להניח תפילין ולעלות לתורה וזה מרגש לראות יחד עמכם את החיילים וההורים", הוסיף הרב בן דהן. "תמשיכו להיות גיבורים גדולים, לחזק את ההורים שלכם שבמסירות נפש גדולה מגדלים אתכם".