"צה"ל חזר להתאמן במלוא הקצב"

שר הביטחון ביקר בתרגיל חטיבתי של חטיבה 7, שוחח עם הלוחמים והתייחס לחידוש מערך האימונים אחרי שנתיים של צמצומים.

שלמה פיוטרקובסקי , י"ח באייר תשע"ה

יעלון ואייזנקוט מבקרים בתרגיל
יעלון ואייזנקוט מבקרים בתרגיל
צילום: דיאנה חננשווילי - משרד הביטחון

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, ביקר היום (חמישי) בתרגיל חטיבתי של חטיבה 7 שהסתיים היום, כשאליו מתלווה הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט.

יעלון קיבל סקירות ממפקד האוגדה תא"ל איציק תורג'מן ומפקד החטיבה אל"מ נדב לוטן, סייר בין היחידות המתאמנות, צפה בתוכניות הקרב של החטיבה ושוחח עם מפקדים שהשתתפו בתרגיל.

במהלך הביקור בתרגיל אמר שר הביטחון יעלון: "צה"ל חזר להתאמן במלוא הקצב, וטוב שכך. בשנתיים החולפות סבלנו ממחסור תקציבי משמעותי שמנע מאיתנו לממש תוכניות אימונים מקיפות, ועתה אנו משיבים את המצב לקדמותו. הצורך שלנו לתרגל את צה"ל לקראת עימות אפשרי הוא בעל חשיבות עליונה".

"במקרה של עימות עתידי תמצא עצמה חטיבה 7 בחוד הכוח הלוחם, כפי שעשתה בעבר במלחמות ובמבצעים, וכפי שהיה רק לאחרונה, במבצע 'צוק איתן'. אני מתרשם לחיוב מהמקצועיות שמפגינים המפקדים והלוחמים בתרגיל, ומהיכולת להתאים את היכולות למציאות המשתנה בשדה הקרב", הוסיף יעלון.

לדבריו, "ההגנה הכי טובה היא ההתקפה, ואתם בחטיבה 7, כמו גם ביחידות אחרות שמתאמנות, תידרשו לגבות מהאויב מחיר כבד מאוד, כזה שיגרום לו להבין מדוע לא כדאי לו לפתוח במערכה נגד ישראל".

"בכל תרגיל שמתקיים אנו גם מפיקים לקחים, משפרים יכולות ומחדדים מוכנות. זאת לצד הטמעה של יכולות חדשות, בדגש על אש מדויקת, מה שיוצר עבורנו מכפיל כוח משמעותי ומאפשר לצה"ל להגיע לכשירות גבוהה".