"פרובוקטורים מתלבשים על הצעדה"

בג"ץ החל לדון בעתירת ארגוני השמאל נגד צעדת ה'ריקודגלים'. נציג הפרקליטות סיפר על ההידברות עם מנהיגי הציבור.

חזקי ברוך , כ"ב באייר תשע"ה

לשערך. רובינשטיין
לשערך. רובינשטיין
Flash 90

שופטי בג"ץ החלו לדון אחר הצהריים (שני) בעתירת ארגון השמאל הקיצוני "עיר עמים" וארגון השמאל "תג מאיר" נגד קיום צעדת הריקודגלים המסורתית ביום ירושלים.

בפתח הדיון העיר המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט אליקים רובינשטיין, כי "אין ספק שכאשר רואים את הסרטונים יש בהם משהו לא סמפטי ואנחנו רוצים לוודא שכמה שיותר דברים ימנעו מראש".

השופט הוסיף, כי "אין ספק שיש פרובוקטורים שמנסים להתלבש על הצעדה ומוציאים לה שם רע וצריך לראות איך הם לא נכנסים לצעדה. מי שאומר 'מוות לערבים' אנחנו בדעה אחת שהוא צריך לחטוף כתב אישום. זה לא חופש ביטוי אלא חופש הסתה".

נציג הפרקליטות סיפר בדיון על היערכות המשטרה לקיום הצעדה, והבהיר כי הדברים מתבצעים בתיאום עם ראשי הציבור על מנת להבטיח את קיום הצעדה תוך שמירת החוק.

"בימים האחרונים יש קשר טוב בין מארגני הצעדה והרבנים ובראשם הרב חיים דרוקמן, כדי למנוע מראש דברים מכוערים. אני מציין כי סרטוני הוידיאו של ארגוני השמאל ערוכים ואינם מראים את הצד המתסיס. צריך לכבד את הצעדה", ציין.

השופט יצחק עמית הציע בדיון, כי תצא קריאה של רבני הישיבות שכל תלמיד שיקרא 'מוות לערבים' יסולק מהישיבה לשבועיים עד חודש.

לקראת סוף הדיון ציינו השופטים, כי הגיע הזמן שהמשטרה תפעל באפס סובלנות נגד קוראי 'מוות לערבים' לרבות כתב אישום וישיבה מאחורי סורג ובריח.

מפקד מחוז ירושלים ציין, כי "ההסתה מתבצעת משני הצדדים. נפעל שהתהלוכה תעבור בשלום".

יעקב נוביק, ממארגני הצעדה, אמר בתום הדיון לערוץ 7, "מיד לאחר ששת הימים התחלנו את ריקוד הדגלים. אירוע שמבטא את איחוד ירושלים וגדל משנה לשנה. ארגוני השמאל חוברים לערבים ועושים פרובוקציות במהלך הצעדה. אנחנו מתנגדים לכל פגיעה בצעדה".



טוען....