לא שומעים אותם

במכון לקידום החרש תוקפים את הסעיף בהסכם הקואליציוני של הבית היהודי שקובע כי מוסדות חינוך דתיים יהיו פטורים מנגישות.

עדו בן פורת , כ"ב באייר תשע"ה

חרש
חרש
פלאש 90

במכון לקידום החרש דורשים (יום שני) לבטל את הסעיף בהסכם הקואליציוני בין ''הבית היהודי'' לליכוד שמבטל את הדרישה לנגישות לנכים במוסדות חינוך דתיים ובישיבות.

במכון מזהירים כי מימוש של פטור כזה יביא להדרה של אוכלוסייה גדולה במדינת ישראל, בהם גם החרשים וכבדי השמיעה. "קבלת הפטור מהווה מקלות בגלגלים לתהליך בריא בחברה הישראלית של קבלת השונה", אומרים במכון.

בהסכם הקואליציוני נקבע כי "הממשלה תתקן בחוק את מועד חובת ההנגשה במוסדות חינוך, הקבוע שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות, כך שחובת ההנגשה במוסדות חינוך ששוכנים בבניינים שניבנו שלא במימון מדינה תחול בכפוף לקיום מקורות מימון מתאימים וכן יוחלו לגביהם תקנות פטור כמקובל בתיאום בין אגף הישיבות במשרד החינוך לנציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות".

עמיעד טאוב, יו"ר פורום ראשי סניפי "הבית היהודי" ומייסד ארגון ''אופק חזרה לחיים'', שיגר אתמול מכתב לבנט בו הוא ביקש לבטל את הסעיף הבעייתי.

"כשר החינוך ביכולתך לוודא כי יינתן מענה שווה לכל ילד במדינת ישראל ודגש מיוחד לשילובם של ילדים בעלי צרכים מיוחדים במערכת החינוך", כתב טאוב לבנט. ''לעניות דעתי אין דבר יהודי יותר מכך ואני מבקשך לעשות כל שביכולתך לביטול הסעיפים המפלים.

"לוודא כי כל מוסדות החינוך במדינה יהיו נגישים לכל ילד ולדאוג לכך כי דווקא מפלגת הבית היהודי תהיה זו שתוביל ראייה חברתית כלל ישראלית המציבה את האוכלוסיות המוחלשות בראש סדרי העדיפויות".