הרב רימון מונה לראש בתי המדרש במרכז אקדמי לב

הרב רימון יעביר את עיקר פעילותו למרכז האקדמי לב, ומרכז ההלכה וההוראה בראשו הוא עומד יפעל בתוך הקמפוס.

נתנאל כ"ץ , כ"ג באייר תשע"ה

הרב יוסף צבי רימון
הרב יוסף צבי רימון
יח"צ

הרב יוסף צבי רימון, רב שכונת אלון שבות דרום, מייסד וראש "מרכז הלכה והוראה", מתמנה לראש בתי המדרש של "המרכז האקדמי לב" ורב המוסד.

הרב רימון יעביר את עיקר פעילותו למרכז האקדמי לב, ומרכז ההלכה וההוראה בראשו הוא עומד יפעל בתוך הקמפוס. בתפקידו הוא יפעל בשותפות עם הרבנים שבכל קמפוס, ויהווה את הסמכות הרבנית הבכירה במרכז האקדמי לב.

"אני שמח על התפקיד החשוב, ורואה בו אפשרות מיוחדת להעצים את לימוד התורה וההלכה", אומר הרב הרימון. "הוראה בבית המדרש של המרכז האקדמי לב הוא תפקיד מיוחד ומאתגר, ויש לי הערכה רבה לר"מים והרבנים שנמצאים כאן. אני סמוך ובטוח שהפעילות של מרכז ההלכה רק תועצם בזכות שיתוף הפעולה עם המרכז האקדמי לב. זו זכות גדולה להורות במקום כזה. אני מקווה לראות תלמידים רבים היודעים לשלב את עולם האקדמיה בתוך עולם התורה וההלכה".

הרב רימון משמש כרב השכונה החדשה ביישוב אלון שבות, ועומד בראש "מרכז הלכה והוראה" אותו הוא הקים. במרכז פועל כולל להכשרת רבנים, והוא כותב תכניות לימוד רבות בארץ ובעולם ועוד. הרב רימון מוציא לאור ספרי הלכה בנושאים שונים, עוסק רבות בפעילות חינוכית, מוסר שיעורים רבים ומפרסם מאמרים בנושאים הלכתיים. בפעילותו הציבורית נכלל גם הקמת עמותת "תעסוקטיף", המסייעת במציאת עבודה לתושבי גוש קטיף.‏

"כניסתו של רב חדש לתפקיד ראש בתי המדרש במוסד זה, משמעותית מאד, וכבוד הוא לנו לקבל את הרב רימון", אומר פרופ' חיים סוקניק, נשיא המרכז האקדמי לב. "כמוסד אקדמי מוביל הדוגל בשילוב חיי התורה עם מובילות אקדמית, חשוב לנו שהלימוד והחינוך התורני יהיה ברמה הגבוהה ביותר. התרשמנו מאד מהפעילות של הרב רימון ויכולתו החינוכית, וכעת כאשר מרכז ההלכה והוראה יפעל מתוך הקמפוס זה יצור סינרגיה ויעצים מאד את הפעילות התורנית וההלכתית הן של מרכז ההלכה והן של המרכז האקדמי לב".