נרדם באירוע של המנהיג והוצא להורג

שר ההגנה הצפון קוריאני הוצא להורג לאחר שנרדם באירוע רשמי בו נכח המנהיג קים ג'ונג און. כך על פי מקורות מודיעין בדרום קוריאה.

שמעון כהן , כ"ד באייר תשע"ה

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: אחמד קטאיב. פלאש 90

מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און ממשיך להטיל חיתתו על סובביו, בין אם מקרב בני עמו ובין אם מדינות האזור. הפעם הקורבן לגחמותיו של המנהיג הוא שר ההגנה שלו.

על פי דיווח המובא הבוקר ב'גלובס' ומקורו בכלי תקשורת דרום קוריאניים הוצא שר ההגנה היון יונג צ'ול להורג לאחר שהואשם בבגידה.

על פי הדיווחים המסתמכים על מקורות מודיעיניים הבגידה שבגינה הוצא יונג צ'ול להורג היא למעשה פרשנות שלטונית לאירוע רשמי שהתקיים במעמד ג'ונג און ובמהלכו נרדם השר הצפון קוריאני.

לאחר שכאמור הורשע השר בבגידה הוא הוצא להורג לעיני מאות צופים בידי כיתת יורים.

האם הייתה זו אכן גחמה של המנהיג הצפון קוריאני או שמא מדובר בטירוף שעלה בידי ג'ונג און לקושש על מנת להעלים את מי שממילא לא רצה לראותו ממשיך בכהונתו? לא ברור, אך העובדות הן שהוצאתו להורג של שר ההגנה אינה האירוע היחיד מסוגו.

'גלובס' מצטט את סוכנות הביון הדרום קוריאנית המציינת כי האירוע הוא רק האחרון בשורת פעולות טיהור שלטוני שביצע ג'ונג און, ובחודש שעבר הורה המנהיג על הוצאתם להורג של 15 בכירים נוספים בממשל כעונש על כך שפקפקו במנהיגותו.