ליגת האלופות: ברצלונה העפילה לגמר, מי תצטרף?

אמנם במשחק הגומלין היא הפסידה בתוצאה 2:3, אך בזכות הניצחון 0:3 במשחק הראשון, ברצלונה הפעילה לגמר על חשבונה של באיירן הגרמנית.

נרי וייס , כ"ד באייר תשע"ה

מסי. ההעפלה רשומה על שמו
מסי. ההעפלה רשומה על שמו
צילום: רויטרס

אחרי עונה רעה בה סיימה ללא אף תואר, מועדון הכדורגל של ברצלונה הספרדית חוזר לשלוט בכדורגל העולמי.

רגע לפני שהחל עונשה באיסור רכישת שחקנים במהלך שני חלונות ההעברות הקרובות לפעול, הספיקה ברצלונה לרכוש מספר שחקנים. הבולטים שבהם: החלוץ האורוגוואי לואיס סוארס ושוער העתיד של הכדורגל הגרמני ואן דר שטגן.

אם החתמתו של החלוץ הפרובלמטי הרימה מספר גבות, כעת הפרשנים כולם ומרימי הגבות נאלצים להתחרט על דבריהם. סוארס משלים יחד עם ניימאר וליאו מסי שלישיית חוד קטלנית מתמיד, כזו שנראה שאין הגנה שיכולה לעצור אותם.

רצה הגורל, וברצלונה הגרילה למשחקי חצי הגמר את באיירן מינכן הגרמנית, הקבוצה שנמצאת בכושר הטוב ביותר באירופה אותה מאמן פפ גווארדיולה הספרדי. קבוצתו האחרונה שאימן גווארדיולה הייתה אותה ברצלונה כשיחד הגיעו להישגים מרשימים בכדורגל העולמי, כולל טרבל היסטורי.

לא רק זאת, אלא שגווארדיולה הביא איתו לבאיירן מספר שחקנים מברצלונה, ובנה קבוצה מרשימה לכל הדעות. אבל כשממול ניצבת לה ברצלונה על שלל שחקניה המצויינים, כנראה שגם זה לא מספיק. 

76 דקות החזיקה מעמד באיירן, עד שהגיע לו ליאו מסי השחקן הטוב בעולם ללא ספק. הארגנטינאי הקטן הרים את רגלו וכבש את השער הראשון במשחק הראשון בין השתיים.

משם הוא כבר לא עצר עד שניצח במו רגליו את המשחק הראשון בין השתיים בתוצאה 0:3, כולל שער מדהים נוסף. 

אל המשחק השני הגיעה באיירן הגרמנית בידיעה שהיא חייבת לכבוש שער מהיר בכדי להשאיר לעצמה סיכוי לעשות מהפך. ואכן, כבר בדקה ה-9 כבשו הגרמנים שער מנגיחה, אך שלישיית החוד הקטלנית של הקטאלונים שכוללת את מסי, סוארס וניימאר כבשה שני שערים בתגובה ולמעשה הכריעה את ההתמודדות.

בסיום, אמנם הגרמנים ניצחו במשחק השני בתוצאה 2:3, אך הניצחון הספרדי החד צדדי במשחק הראשון, הביאו להעפלתה של ברצלונה לגמר ליגת האלופות. יחד עם זכיה קרובה באליפות הליגה הספרדית, נראה שברצלונה חוזרת לשלוט בכדורגל העולמי.

עכשיו נותר רק לגלות מי תנסה להפריע לה בדרך לטרבל בניגוד לכל ההימורים בתחילת העונה. האם תהיה זו יובנטוס האיטלקית שמגיעה עם יתרון 1:2 מהמשחק הראשון, או אולי ריאל מדריד היריבה הספרדית המושבעת של ברצלונה שתארח הערב את משחק הגומלין בין השתיים?

אל תפספסו.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il