גפני על פירון: "חצוף ורשע ששונא את החרדים"

ח"כ משה גפני תקף בחריפות את השר לשעבר שטען כי חיילי יחידת אגוז שבאו מנפאל קבלו בפניו על שר הביטחון שעשוי לשנות את חוק הגיוס.

חיים לב , כ"ד באייר תשע"ה

ח"כ משה גפני
ח"כ משה גפני
צילום: פלאש 90

ח"כ משה גפני תקף היום (ד') במליאה בחריפות את השר לשעבר ח"כ שי פירון שטען כי חיילי יחידת אגוז שבאו מנפאל קבלו בפניו על שר הביטחון שעשוי לשנות את חוק הגיוס.

יממה קודם לכן סיפר פירון לשר הביטחון משה בוגי יעלון מעל דוכן המליאה כי במהלך 'ניחום אבלים' אצל משפחת אור אסרף, שוחחו עמו חיילים מיחידת 'אגוז', ותהו בפניו האם אכן שר הביטחון עשוי לשנות את חוק הגיוס.

"אתמול שי פירון אמר שהוא פגש את חיילי יחידת אגוז שבאו מנפאל", אמר גפני, "והם מצאו שם את אור אסרף, והם אמרו ששר הביטחון הולך לבגוד בהם בזה שהוא הולך לחוקק חוק על תלמידי ישיבות.

"לא יודע כמה רשעות יכולה להיות לבן אדם אחד", תקף גפני בחריפות. "מי שמצא את גופתו של אור אסרף – לא הייתי אומר את זה – היו אנשים חרדים שהיו במשלחת מטעם זק"א ואיחוד הצלה. הם מצאו אותו ראשונים. הם הביאו אותו יחד עם חיילי אגוז. הם היו במשלחת הזו יחד עם יחידות החילוץ, והם מצאו אותו ראשונים.

"ללכת ולדבר נגד הציבור החרדי באמצעות חיילי אגוז, כשהחרדים היו שם. כמה רשעות יכולה להיות בבן אדם אחד… כמה… אני לא רוצה להתבטא במלים לא פרלמנטריות.

"הוא רוצה להיות אופוזיציה, שיהיה אופוזיציה. למה על הגב שלנו הוא מאשים את שר הביטחון בבגידה? שר הביטחון היה רמטכ"ל, מה הוא היה? עם כל הכבוד, הוא מנהל פה את העולם? מי שהתנדב לעניין הזה יחד עם כל העם היהודי, היו הרבה מאוד חרדים, זק"א, איחוד הצלה, ואני כבר לא מדבר על שליח חב"ד שריכז את כל העניין הזה.

את דבריו חתם במילים: "קצת צניעות שתהיה לשי פירון הזה, חצוף רשע ששונא את הציבור החרדי".