"מסע צביעות ושנאה עצמית"

יו"ר ברית יוצאי מרוקו בישראל, שמעון אוחיון, תקף את ארגון 'זוכרות' בשל פעילותו סביב יום הנכבה, "הגרבוזים והחצרונים שבדרך".

ישי קרוב , כ"ד באייר תשע"ה

שמעון אוחיון
שמעון אוחיון
צילום: יח"צ

יו"ר ברית יוצאי מרוקו בישראל וח"כ לשעבר, שמעון אוחיון, תקף הבוקר (רביעי) בחריפות את ארגון 'זוכרות' בעמוד הפייסבוק שלו על רקע פעילות הארגון סביב יום הנכבה שיצוין בימים הקרובים.

"ארגון 'זוכרות' מלווה את אלה המכנים עצמם פליטים, אשר טוענים כי הם פונו בכוח מבתיהם עם הקמתה של מדינת ישראל בשנת 1948, במה שהם מכנים ימי הנכבה הפלסטינית".

אוחיון הוסיף כי ארגון "זוכרות" מסייע לערבים ולאונר״א לנפח את הסיפור הפלסטיני ולהסתיר את הטרגדיה והנכבה האמתית - הנכבה של יהודי ארצות ערב, "סמוך להקמתה של מדינת ישראל התקיים גירוש המוני של יהודים רבים מארצות ערב, אשר הותיר את אותם יהודים חסרי כל.

מדובר בנכבה של ממש שלוותה בפוגרומים, הוצאות להורג בתליה, שריפת בתי כנסת ובזיזת רכושם של אלפים רבים של יהודים, שהיום שווי רכושם שנבזז נאמד בכ-400 מיליארד דולר".

"ארגון זוכרות מנהל מסע של צביעות ושנאה עצמית. אם באמת היה בנפשן לעלות את מודעות הציבור לפוגרומים ועוולות, הן היו מגלות מידת צדק ואחריות ומציגות את שני הצדדים. אין זה אלה אירוניה של ממש שארגון ששוכח לא מעט פרטים על זהותו שלו בחר דווקא בשם 'זוכרות'. לצערי משהו לקוי בזהות שלהן, והן הגרבוזים והחצרונים שבדרך".

אוחיון סיכם בקריאה לחברות הארגון: "אם אתן באמת רוצות לזכור - צאו ולמדו".