עשור ליש דין: לא ראוי שקצינים ישתתפו בחגיגות

בשבוע הבא יקיים ארגון השמאל הקיצוני יש דין, אירוע חגיגי בבית ציוני אמריקה. לאירוע הוזמנו נציגי צה"ל והמשטרה, דובר צה"ל לא אישר.

בני טוקר , כ"ה באייר תשע"ה

יש דין
יש דין
צילום מסך מדף הפייסבוק

פעיל הימין שי גליק, שפנה לערוץ 7 בעקבות הזמנתו של אל"מ דורון בן ברק היועץ המשפטי של אזור יהודה ושומרון לאירוע של ארגון השמאל יש דין, קובע כי מדובר בתופעה חמורה. 

"יש כאן שיתוף פעולה בין גורמי צבא לארגון שמאל קיצוני שלא מהסס לתקוף את הצבא פעם אחר פעם. זכותם לחגוג אך לא ייתכן שצה"ל ישתתף בחגיגות".

"יש כאן דיון לא אובייקטיבי מניחים מראש שאי אפשר לאכוף חוק תחת הכיבוש. צר לי שהצבא משמש כאן כעלה תאנה. חופש הביטוי זו זכותם, אבל אנחנו צריכים להוקיע אותם כי הם נלחמים בנו", אמר גליק בראיון לערוץ 7. 

ביום חמישי הבא בבית ציוני אמריקה יתקיים כנס לציון עשור ליש דין. בכנס תחת הכותרת אכיפת החוק תחת כיבוש יעסקו בין השאר בשאלה מדוע לא אוכפים את החוק על אזרחים ישראלים ביו"ש.

בכנס היו אמורים לשבת לצידם של אנשי שמאל קיצוניים, גם נציגים לשעבר של מערכת המשפט כמו עו"ד מייק בלאס לשעבר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה וגם נציגי צבא ומשטרה. 

בדיון תחת הכותרת 'אכיפת חוק תחת כיבוש' נכתב כי ישתתפו בין השאר אל"מ דורון בן ברק היועץ המשפטי של אזור יהודה ושומרון ותת ניצב שאול גורדון היועץ המשפטי של משטרת ישראל. דובר צה"ל החליט כי הקצין לא יוכל להשתתף באירוע של ארגון השמאל הקיצוני. ההחלטה התקבלה לאחר פניית ערוץ 7.