'המאבק נגד דרעי - פתטי'

המשפטן ד"ר חיים משגב מעריך כי אם בית המשפט העליון לא יוציא הבוקר צו ביניים, המינוי של דרעי הערב יהיה סופי ולא ניתן לשינוי.

בני טוקר , כ"ה באייר תשע"ה

אריה דרעי
אריה דרעי
צילום: פלאש 90

משגב: אין מניעה חוקית

המשפטן עו"ד ד"ר חיים משגב, מעריך בשיחה עם ערוץ 7 כי הערב (חמישי) יושבע גם אריה דרעי לשר בממשלת ישראל, זאת למרות העתירה נגד המינוי.

לדבריו, היועץ המשפטי מנסה לשדר הגיינה ציבורית אבל לא מעבר לכך, "כמו שהבנתי היועץ המשפטי טוען שאין מניעה חוקית למינוי של דרעי כשר, ובכך מסתיים העניין. לכן אם בכלל יש טעם בעתירה של התנועה לאיכות השלטון חייבים הבוקר לתת צו ביניים שיאסור על נתניהו למנות בשבע בערב את דרעי לשר בממשלתו החדשה".

"אני מתקשה לראות את בית המשפט העליון מוציא צו ביניים כזה", הוסיף ד"ר משגב, "אין שום מניעה חוקית בהוראות חוק יסוד הממשלה נגד מינוי דרעי. כפי שבג"ץ דחה השבוע את העתירה של יש עתיד נגד הרחבת הממשלה הוא גם ידחה את העתירה הזאת".

לדבריו, שופטי העליון יודעים היטב, מה משמעות הוצאת צו ביניים הבוקר נגד מינוי דרעי, "צו ביניים כזה פוגע באפשרות להקים הלילה ממשלה והם בעצם מתערבים התערבות פוליטית בכל ההליך הפוליטי. התוצאה תהיה שבנימין נתניהו ידווח לנשיא שהוא לא מצליח להקים ממשלה ואולי זה יעבור עכשיו לבוז'י".

"התוצאה תהיה שתוך 90 יום תהיינה בחירות, כי לא נראה לי שבוז'י יצליח להקים ממשלה, ברור לחלוטין לשופטי העליון שההחלטה שלהם יכולה להיות הרת תוצאות", מציין שגב.