שטייניץ - שר האנרגיה והתשתיות

ראש הממשלה הודיע לשטייניץ על המינוי. בנוסף, יכהן שטייניץ כשר האחראי על הוועדה לאנרגיה אטומית וכחבר הקבינט.

חזקי ברוך , כ"ה באייר תשע"ה

משיב אש. שטייניץ
משיב אש. שטייניץ
צילום: אורי לנץ. פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע לשר יובל שטייניץ כי יכהן כשר האנרגיה והתשתיות.

בנוסף, יכהן שטייניץ כשר האחראי על הוועדה לאנרגיה אטומית וכחבר הקבינט המדיני- ביטחוני. השר שטייניץ ימשיך בחודשים הקרובים לרכז את הטיפול בסוגיית הגרעין האיראני.

שטייניץ הוא השני מבין שרי הליכוד שתפקידו נקבע, לאחר שאמש הודיע ראש הממשלה לשר ישראל כץ כי יכהן כשר התחבורה וכשר לענייני מודיעין.

שר הפנים, גלעד ארדן, הודיע בלילה לראש הממשלה בנימין נתניהו, כי אם לא יקבל את המשרדים שדרש, משרד הפנים ללא מנהל התכנון והמשרד לביטחון הפנים, לא יהיה חלק מהממשלה הבאה.

ארדן סירב להצעתו של ראש הממשלה נתניהו לקבל בנוסף למשרד הפנים את המשרד לעניינים אסטרטגיים, אשר אוחד עם המשרד לענייני מודיעין בראשית הקדנציה הקודמת.

ראש הממשלה נפגש אמש גם עם חברת הכנסת מירי רגב, אשר צפויה ככל הנראה להתמנות לשרה בממשלה, אולם גם הפגישה הזו הסתיימה ללא תוצאות.

בתוך כך, מזכירות הממשלה הודיעה לשרים, כי ישיבת הממשלה החגיגית שתוכננה ליום ראשון לרגל יום ירושלים מבוטלת. לשרים לא נמסרה סיבת הביטול.

עם זאת, במערכת הפוליטית מעריכים כי ביטול הישיבה עשוי להעיד על כך שבסביבת ראש הממשלה שוקלים לדחות את הצגת הממשלה ליום שני. בשלב זה הצגת הממשלה עדיין מתוכננת להתקיים הערב (חמישי) בשעה 19:00.