השלטון המקומי: משרד החינוך פוגע בתלמידים

מרכז השלטון המקומי למשרד החינוך דורש להקפיא מיידית את ההנחיה החדשה בדבר ההיערכות לבחינות הבגרות.

חזקי ברוך , כ"ה באייר תשע"ה

בגרות. לא בכיתה י'
בגרות. לא בכיתה י'
פלאש 90

העונש הקולקטיבי נגד תלמידי ישראל. יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות, חיים ביבס ויו"ר ועדת חינוך במרכז השלטון המקומי וראש עיריית רמת גן, ישראל זינגר, פנו למנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן, בדרישה להקפיא את ההנחיה החדשה של משרד החינוך לפיה תלמידים ישהו בכיתה כ-45 דקות לפני כל בחינת בכרות וכי הבחינה תישלח לבית הספר באמצעות הדואר האלקטרוני.

בבתי הספר וברשויות טוענים כי ההנחיה החדשה פוגעת בתלמידים כמו גם דורשת היערכות לוגיסטית שיש בה כדי פגיעה בהתנהלות הבחינה ובתקינותה.

ההחלטה, כך נטען, מנותקת מהשטח ואיננה עונה על הצרכים המורכבים של ניהול בחינות הבגרות כגון היערכות לקיום שתי בחינות בגרות באותו יום, אפשרות להעניק לתלמידים הזכאים הארכת זמן כאשר מתקיימת שתי בחינות בגרות ברצף, היערכות של המשגיחים להארכת הזמנים, לוגיסטיקה של הדפסה ושכפול בחינות בגרות תוך 45 דקות בבתי ספר גדולים ומרובי תלמידים וכיוצא באלו.

חיים ביבס אמר כי "משרד החינוך צריך להקפיא מיידית את ההנחיה ולכנס את כל הגורמים הנוגעים בדבר ובהם ראשי הרשויות ואנשי המקצוע כדי להציג את הבעיות העולות מן השטח על מנת שיימצא פתרון שיתן מענה הולם ומעשי".

ישראל זינגר אמר כי "משרד החינוך בוחר לגלגל את האחריות, ובאמצעות הנהלים החדשים מעניש את תלמידי ישראל על לא עוול בכפם. בנהלים החדשים אין הגיון והם אינם ישימים כלל. אני קורא לשר הנכנס ולמנכ"לית משרד החינוך להקפיא את הדרישות ולקיים באופן מיידי דיון עם השלטון המקומי למציאת חלופות ראויות".