"על המעסיק לתת לעובד להחליט היכן לחסוך"

במהלך ועידת שוק ההון הודיעה הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, דורית סלינגר, על הקמת הקו האדום לתלונות של עובדים.

ישי קרוב , ט"ו בסיון תשע"ה

 דורית סלינגר
דורית סלינגר
צילום: משה שי, פלאש 90

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, דורית סלינגר, השתתפה היום (שלישי) בוועידת שוק ההון של גלובס.

סלינגר אמרה כי "למעסיקים הייתה סמכות גבוהה בעבר בקביעת החיסכון הפנסיוני ובעולם החדש אנחנו מצפים מהמעסיק לאפשר לעובדים ליהנות מזכות זו של העובד לבחור היכן לחסוך".

היא ציינה כי פנסיית חובה היא מנדטורית היום, "העובד בוחר היכן לחסוך אך זה לא מסיר אחריות מהמעסיק לדאוג ולוודא שהתשלומים מגיעים ליעדם ונחסכים כיאות".

"מעסיקים שמונעים מהעובדים את הזכות לבחור את המוצר ואת החברה שבה יחסכו את כספי הפנסיה שלהם, עוברים על החוק ואנו רואים זאת בחומרה", הדגישה.

היא ציינה כי במשרד האוצר פועלים על מנת לפתור בעיה זאת ולאפשר לעובד לבחור את הדרך המתאימה לו, "אנחנו משיקים את קו הצדק הפנסיוני. קו הצדק הפנסיוני - קו אדום שאליו יכולים העובדים להגיש את התלונות שלהם. יש לנו יכולות חקירה ונשתמש בזכותנו להטיל קנסות עד 1.8 מיליון ש"ח. 

מעבר לקנס יש גם אפשרות לחקירות כלליות ואף למאסר. נמשיך לפעול בכל דרך בכדי לאפשר לעובדים לבחור באופן עצמאי היכן לחסוך ובאיזה כלי".

"גם בנושא סוכני הביטוח אנו פועלים, אנו חושבים שצריך להפריד את השיווק מהתפעול. סוכן הסדר יהיה או משווק או מתפעל, הקישוריות הזו בין השניים מפריעה לתחרות".