אריאל: לטפל ביוקר המחיה ולשמור על החקלאים

בקריה החקלאית בבית דגן נערכו חילופי שרי החקלאות. השר שמיר הזכיר כי גם אביו כיהן כשר החקלאות.

חזקי ברוך , כ"ח באייר תשע"ה

מחליפים. אריאל ושמיר
מחליפים. אריאל ושמיר
צילום: גדעון מרקוביץ'

במשרד החקלאות ופיתוח הכפר בקריה החקלאית בבית דגן נערכו היום (ראשון) חילופי שרים בין יאיר שמיר, השר היוצא לבין אורי אריאל, השר הנכנס.

השר שמיר, שנפרד מהמשרד לאחר שנתיים, אמר כי "העובדה, שגם אבי כיהן מספר חודשים כשר החקלאות, הינה מעין סגירת מעגל בחיי. עם כניסתי למשרד החקלאות גיבשנו חזון שבמרכזו פיתוח חקלאות מתקדמת וביסוס ההתיישבות ברוח ערכי הציונות, לצד העצמת התרומה הכלכלית של החקלאות למשק הלאומי. אני מעביר לך, אורי, את המשרד החשוב הזה, וכן את התפקיד החשוב הנושא הבדואים ומאחל לך הצלחה. הצלחתך תהיה הצלחתה של מדינת ישראל".

השר הנכנס, אורי אריאל, אמר כי "האנשים שנמצאים במשרד החקלאות והיחידות הנוספות הם באמת העוצמה והכוח להגשים את החזון של משרד החקלאות. החזון שנוסח על ידי השר היוצא הוא נכון ומתאים ואנחנו נמשיך לצעוד בדרך ולקדם את הנושאים שהמשרד מופקד עליהם".

לדבריו, "לפני כ-150 שנה כשהגיעו החלוצים הם חזרו אל הקרקע. עם ישראל של אז העריך את הקיבוצניקים כמודל לחיקוי. ברבות השנים פרסנו כנפיים לנושאים אחרים אבל תפקידי הוא לא לשמור על החקלאות, מה שאומר להשאיר את המצב על כנו, אלא לפתח את החקלאות. אני בטוח שיש לנו את היכולת יחד אתכם לפתח את החקלאות שגם עליה נוכל לומר כי מציון תצא תורה ודבר ה׳ מירושלים".

השר אריאל התייחס גם לאחריותו של המשרד על נושא התיישבות הבדואים, ואמר כי "יש במשרד החקלאות אחריות לנושא הבדואים בנגב. יש לנו אתגר מהיותר מורכבים והיותר קשים והיותר דחופים ומקווה מאוד שנצליח בעזרת העבודה שכבר נעשתה פה להצליח להביא את האוכלוסייה הזאת למקומות יותר טובים כמו שמגיע להם. לא עושים להם טובה, זה מגיע להם בזכות. אני בטוח שיחד אתכם ועובדי הרשות נביא לשיפור המצב כדי להכניס את אותם אזרחים שחלקם משרתים בצה"ל למקום יותר טוב ויותר מתאים למדינת ישראל".

"שואלים אם אהיה שר החקלאות, או החקלאים או הצרכנים. בסוף זה שקלול של כל הדברים והאיזונים ביניהם. חשוב לטפל ביוקר במחיה, אבל גם חשוב לשמור על החקלאים", הוסיף אריאל.