מסיקה: ועד מתיישבי השומרון לא יסגר

ראש מועצת שומרון מבהיר כי הוועד שהוקם ב-2008 ימשיך לפעול חרף הקיצוץ בתקציב הפעילות.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ח באייר תשע"ה

גרשון מסיקה
גרשון מסיקה
צילום: פלאש 90

במועצה האזורית שומרון מבהירים היום (ראשון), כי בניגוד לפרסומים בעיתונות בסוף השבוע, ועד מתיישבי השומרון לא ייסגר וימשיך את פעילותו וזאת למרות הצמצומים התקציביים.

במועצה טוענים, כי בשל קיצוץ בתקציב העמותה המוענק על ידי המועצה החליט בני קצובר יו"ר הועד לפרוש לאחרונה מתפקידו אך עם זאת ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה מציין כי הועד ימשיך לפעול, "בשל קיצוצים תקציביים, הוחלט לצמצם את היקף התמיכה של מועצת שומרון בועד מתיישבי שומרון. עם זאת, הועד ימשיך את פעילותו הציבורית החשובה למען תושבי האזור".

ועד מתיישבי שומרון הוקם כעמותה בשנת 2008 מיד לאחר היבחרו של גרשון מסיקה לראשות המועצה האזורית.

על רקע כישלון המאבק בתכנית ההתנתקות ופינוי גוש קטיף וצפון השומרון ב-2005 התחייב גרשון מסיקה בקמפיין הבחירות שלו להקים גוף עצמאי ובלתי תלוי שיוכל להיאבק בתכניות מדיניות עתידיות שיקראו לפינוי יישובים בשומרון.

הועד הוביל לאורך השנים יוזמות לפיתוח ההתיישבות, סיורים למובילי דעת קהל, וכן התנגדות ומאבק ביוזמות מדיניות שהקשו על ההתיישבות כמו הקפאת הבנייה. הוא גם ניהל מאבק נגד נסיעתם בתחבורה הציבורית של פועלים פלשתינים מהשומרון אל מעבר לקו הירוק.

מסיקה מציין עוד, כי "אנו מעריכים ומוקירים את בני קצובר על התרומה והעשייה ההתנדבותית למען השומרון ומקווים כי יחזור מהחלטתו וימשיך לשמש כיו"ר ועד השומרון גם בשנים הקרובות".